Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp’ın merakla beklenen özelliğinin ayrıntıları netleşiyor

WhatsApp’ın merakla beklenen özelliğinin ayrıntıları netleşiyor

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcı kapalılığını artırmayı hedefleyen bir adım daha atıyor. Topluluklar sekmesi için geliştirilmiş bir arayüzün duyurulmasının akabinde, artık de topluluk üyeleri için telefon numarası saklılık özelliği sunuyor.

Bu özellik, birkaç aydır sessizce denendi ve artık daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunuluyor. Özelliğin ana fonksiyonu, topluluk üyelerinin telefon numaralarını başka iştirakçilerden saklamak. Katılımcılar listesi topluluk duyuru kümesinde zati zımnî olduğu için, kullanıcılar telefon numaralarını açığa çıkararak kümeyle iletiyle etkileşimde bulunamıyorlardı. Bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar telefon numaralarını zımnî tutarken iletilere reaksiyon ekleyebilirler.

Topluluk duyuru kümesine eriştiğinizde, “telefon numarası gizliliği” isminde yeni bir seçenek görürsünüz. Bu özelliği etkinleştiren kullanıcılar, telefon numaralarının yalnızca topluluk yöneticileri ve kendilerini şahıslar olarak eklemiş olanlar tarafından görüleceği ihtarını alırlar. Bu, başka topluluk iştirakçilerinin tam telefon numaralarını görmesini maniler. Bu özellik yalnızca topluluk üyelerine uygulanırken topluluk yöneticisinin telefon numarası hala görünür kalır.

WhatsApp’ın merakla beklenen özelliğinin ayrıntıları netleşiyor

Telefon numarası zımnilik özelliği, kullanıcıların anonimliği ve kapalılığı açısından büyük bir avantaj sunar. Artık topluluk üyeleri, bir bildiriye reaksiyon verirken telefon numaralarını açığa çıkarmadan topluluk duyuru kümesiyle etkileşimde bulunabilirler. Bu bilhassa, WhatsApp’ın telefon numarası zımnilik özelliğini ileride başka kümelere da genişletmeyi düşündüğü anlaşılıyor. Bâtın bir telefon numarasına sahip bir topluluk üyesine özel bir ileti göndermek isteyen bir kullanıcı, telefon numarasını paylaşma talebi gönderebilir.

Şu anda, telefon numarası kapalılık özelliği en son WhatsApp güncellemesini Android ve iOS aygıtlarına indiren beta test kullanıcılarına sunulmaktadır ve yakında daha fazla kullanıcıya sunulacak. WhatsApp ayrıyeten, kullanıcı tecrübesini geliştirmeye devam etme taahhüdü çerçevesinde, sticker önerisi, kullanışlı bir sohbet listesi filtresi ve yüksek kaliteli görüntü paylaşımı üzere özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yeni özellikler, kullanıcıların WhatsApp’ı daha verimli ve inançlı bir biçimde kullanmalarını sağlamaya yöneliktir. Bu gelişmeler, hem topluluk üyelerinin kapalılık muhtaçlıklarını hem de genel kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi hedefleyen WhatsApp’ın daima yenilikçilik taahhüdünü gösteriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar