Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaBilimASELSAN, TEKNOFEST 2023’te hangi eserleri sergileyecek?

ASELSAN, TEKNOFEST 2023’te hangi eserleri sergileyecek?

Meral Erden: Aselsan, Teknofest 2023’Te Hangi Eserleri Sergileyecek? 1 ASELSAN, 27 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEKNOFEST 2023 İstanbul etkinliğinde sergileyeceği eserleri ve aktiflikleri açıkladı. ASELSAN, TEKNOFEST İstanbul’un en büyük iştirakçilerinden biri olacak.

Beş gün sürecek şenliğe İstanbul Atatürk Havalimanı mesken sahipliği yapacak. Teknofest.org adresinden kayıt yaptırarak şenliği fiyatsız olarak gezebilirsiniz.

ASELSAN standında ASLAN insansız kara aracı, ERTUĞRUL bomba imha robotu, AVCI Kaska Entegre Kumanda Sisemi, İHASAVAR Anti-Drone RF Jammer ve Akıncı İHA 45 cm SatCom Anten dahil olmak üzere 20’ye yakın sistem sergilenecek.

200 metrekarelik alana sahip Tekno Macera Platformu kurulacak. Bu alanda eğlenceli teknolojik etkinlikler düzenlenecek. 9-12 yaş ortası çocuklara özel hazırlanan uzay temalı beş farklı tecrübe alanı oluşturulacak.

ASELSAN öncülüğünde düzenlenen Ulaşımda Yapay Zeka müsabakasının finali TEKNOFEST İstanbul alanında gerçekleştirilecek. Finalde 36 finalist grup yarışacak. ASELSAN öncülüğünde düzenlenen İnsansız Su Altı Sistemleri yarışması ise 26-29 Nisan tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi havuzunda 40 finalist grubun iştiraki ile düzenlenecek.

ASELSAN İdare Konseyi Lideri ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, şunları söyledi:

“Türkiye’nin ulusal gururu olan ASELSAN’ımız, gençlerin ve çocukların heyecanına ortak olmak için tüm gücüyle TEKNOFEST’te yer alacak. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında düzenlenecek TEKNOFEST’te geri sayım sürerken, heyecanımız da artıyor. Şenlik sayesinde kendini bilime ve teknolojiye adayan, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizle, daha büyük amaçlara koşacağız. Bizler de Türkiye’nin teknoloji devi ASELSAN ailesi olarak dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliğinde gençlerimizle buluşmanın gururunu yaşayacağız. Türkiye’nin geleceğine hazırlanırken, gençlerimizin dünya çapında ses getirecek proje ve fikirlerinin de TEKNOFEST’ten çıkacağına inanıyoruz. Bu nedenle şenliğin gençlerimizin kendilerini ispatlayacağı değerli bir platform olarak düşünüyoruz.“

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar