Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilTürk Telekom, eSüper Lig'e sponsor oldu

Türk Telekom, eSüper Lig’e sponsor oldu

Meral Erden: Türk Telekom, Esüper Lig'E Sponsor Oldu 1 Türk Telekom ile Türkiye Futbol Federasyonu ortasında imzalanan mutabakat ile Türk Telekom, eSüper Lig’in 2 dönem boyunca isim sponsoru ve resmi yayıncısı oldu. Üstün Lig’de uğraş eden 17 kadronun yer aldığı lige Türk Telekom eSüper Lig’i ismi verildi.

Maçlar Tivibuspor’da yayınlanacak

Anlaşma ile birlikte Türk Telekom eSüper Lig’i maçları Tivibuspor kanallarında canlı olarak yayınlanacak. Tivibuspor’un YouTube ve Twitch kanallarından da maçlar seyredilebilecek.

Türk Telekom eSüper Lig’i 15 Mart’ta FIFA 23’te oynanmaya başladı. Şu ana kadar 128 maç oynanan ligde 16. hafta tamamlandı. Olağan dönem 13 Mayıs’ta son bulacak. Akabinde play-off maçları oynanacak. Ligin şampiyonu ve ikincisi FIFA Küresel Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

Türk Telekom ile yapılan iş birliğinin eSüper Lig’i daha güçlü hale getireceklerini tabir eden Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, “Türk Telekom, eSüper Lig’in, Nisan-Mayıs 2023 ve Kasım-Mayıs 2024 dönemlerinde isim sponsoru olacak ve TV platformu olan Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından eSüper Lig maç yayınlarını gerçekleştirecek. Ayrıyeten Türk Telekom iş birliğimiz müddetince hem nakdi ve hem de tanıtım ve alt yapı dayanağı sağlayacak. İki güçlü markanın bu iş birliğinin eSüper Lig’imizin daha süratli gelişmesine büyük tesir sağlayacağı inancındayım. Türk Telekom yetkilileri ve tüm çalışanlarına bedelli takviyeleri için teşekkür ederken, muahedenin eSüper Lig’imiz için güzel ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijitalleşmesi seyahatindeki vizyonumuzu sağlıktan eğitime, kültür sanattan spora kadar birçok alanda hayata geçiriyoruz. Sporun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için uzun yıllardır farklı kollarda sunduğumuz takviyesi, giderek daha büyük kitleleri peşinden sürüklediğini gördüğümüz eFutbol ekosisteminin gelişimi için sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar