Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaDonanımAsus yeni Mini-Led monitörünü tanıttı

Asus yeni Mini-Led monitörünü tanıttı

Asus, ProArt serisine yeni bir ek ile karşımıza çıkıyor: ProArt PA32UCXR Mini-LED monitör. Şirketin açıklamalarına nazaran bu monitör, 1600 nit kıymetindeki küçük LED ekran özelliği ve yerleşik renkölçeriyle dünya üzerinde bir birinci olma özelliğini taşıyor.

Asus’un ProArt serisinde daha evvel ProArt PA24US ve Cinema PQ07 üzere modelleri de bulunmakta. Lakin yeni tanıtılan ProArt PA32UCXR monitörünün özelliklerini yakından inceleyecek olursak: Bu monitör, 31.5 inçlik ekran boyutuyla 3840×2160 çözünürlüğünde net ve ayrıntılı bir manzara sunuyor. Ekranın gerisinde 2304 aydınlatma bölgesi bulunmakta. Bu sayede üstün aydınlatma ve kontrast kıymetlerine erişiliyor.

Asus yeni Mini-Led monitörünü tanıttı

Gerçek 10-bit renk derinliği sayesinde geniş bir renk skalasını hakikat bir formda yansıtabiliyor. Bu, %97 DCI-P3 renk gamını kapsama kapasitesiyle sağlanıyor. Bu özellik, renk doğruluğu ve derinliği konusunda hassas olan profesyonel kullanıcılar için ülkü bir seçenek haline getiriyor.

Fabrika kalibrasyonuyla gelen ProArt PA32UCXR Küçük LED ekran, ΔE < 1 bedelinde minimal renk farkıyla dikkat çekiyor. Bu da fotoğrafçılık, videografi ve dijital sanat üzere alanlarda çalışan profesyonel içerik üreticileri için son derece kritik bir ehemmiyete sahip.

Bu monitörün 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Lakin kesin fiyatlandırma şimdi resmi olarak açıklanmadı. Gelişmiş özellikleri göz önüne alındığında premium bir fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor. Birebir serideki bir öteki model olan ProArt PA32UCG-K’nın fiyatı yaklaşık olarak 2.999$ olarak belirlenmiş.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar