Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 almayı düşünenler dikkat! Bu kusur sonunuz olabilir!

iPhone 15 almayı düşünenler dikkat! Bu kusur sonunuz olabilir!

Apple’ın yakın vakitte piyasaya sürdüğü iPhone 15 serisi, birçok yenilikle birlikte geldi. Ama dikkat çeken bir değişiklikle tüm modellerde üniversal bir Type-C arayüzüne geçiş yaptı. Bu değişiklik, tüketiciler tarafından olumlu bir halde karşılandı zira bu, Android telefonlardaki mevcut trendle uyumlu. Artık kullanıcılar, farklı aygıtları için tek bir kablo kullanabiliyorlar. Dahası, Android ile iPhone ortasında pil paylaşımı gerçekliğe dönüştü ve bu da kullanıcı tecrübesini daha da artırdı.

Ancak Çin’den gelen son raporlara nazaran, birtakım Apple mağazaları, yeni iPhone 15 ile Android şarj kablosu kullanmanın muhtemel çok ısınma telaşları nedeniyle tavsiye edilmediğini belirtiyorlar. Bu ikazlar, Guangdong Eyaleti, Foshan’daki bir Apple mağazasında ortaya çıktı. Mağaza, arayüzlerin pin sistemindeki farklılıklara dikkat çekerek, Android kablosunun kullanılmasının, tek sıralı 9-pin ve tek sıralı 11-pin konektörler ortasındaki daha küçük boşluk nedeniyle çok ısınmaya yol açabileceğini belirtti. Bu cins tavsiyelerin yalnızca bu mağaza ile hudutlu olmadığı, birden fazla Apple mağazasından benzeri ihtarların geldiği belirtiliyor.

iPhone 15 almayı düşünenler dikkat! Bu kusur sonunuz olabilir!

Eleştirmenler, bu ihtarların, Apple’ın resmi şarj kablolarını satın almayı teşvik etmek için yapıldığına dair tasalarını lisana getirdiler. Zira Apple’ın şarj kabloları, Android üreticilerinden gelenlere nazaran epeyce yüksek fiyatlıdır. Bu durum, aygıt güvenliğiyle ilgili sahiden kaygılanıp kaygılanmadıkları ya da Apple’ın özgün aksesuar satışlarını artırmak için stratejik bir atılım yapıp yapmadığı hakkında tartışma ve spekülasyona neden oldu.

Apple şimdi, iPhone 15 serisiyle Androidşarj kablosunun kullanımı hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Type-C arayüzünün üniversal olarak benimsenmesine karşın, Apple kabloları dışındaki kabloların kullanımı hakkında netlik olmaması, potansiyel aygıt hasarını önlemek ve tüketici güvenliğini sağlamak için Apple’dan net yönergelerin ne kadar kıymetli olduğunu vurguluyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar