Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaDonanımASUS yeni OLED oyun monitörünü satışa sundu

ASUS yeni OLED oyun monitörünü satışa sundu

ASUS, oyun severler için ROG Swift isminde yeni bir monitörle karşımıza çıktı. Bu monitör, Republic of Gamers (ROG) serisine ilişkin bir eser ve oyun tutkunları için üst seviye özelliklerle donatılmış durumda.

ASUS ROG Swiftanti-parlama kaplaması, yansımaları azaltıyor.

Tasarım konusunda da ASUS, kullanıcılara farklı montaj seçenekleri sunmuş. 1/4 inç tripod kontağı, VESA duvar montajı ve Kensington kilidi bu monitörde bulunuyor. Ses tecrübesi için ise iki adet 10W gücünde hoparlör ve 15W’lık bir subwoofer monitöre eklenmiş. Bu sayede dışarıdan ekstra bir hoparlöre gereksinim duymadan kaliteli ses tecrübesi yaşayabilirsiniz.

ASUS yeni OLED oyun monitörünü satışa sundu

Oyun sırasında yaşanan manzara yırtılma sorunlarını ortadan kaldırmak için Nvidia G-Sync dayanağı de bulunuyor. Ayrıyeten değişken tazeleme suratı teknolojisi sayesinde oyun sahneleri daha akıcı hale geliyor. Monitörde bulunan GamePlus, HDCP 2.3 ve Game Visual özellikleri de oyun tecrübesini zenginleştiren faktörler ortasında. Bilhassa uzun periyodik kullanımlarda OLED ekranlarda yanma sorunu yaşanabiliyor. ASUS, bu sorunu önlemek hedefiyle özel bir soğutma sistemi eklemiş. Bu sistem, iç sıcaklığı %8’e kadar düşürebiliyor.

Monitörde birçok irtibat seçeneği mevcut. Bunlar ortasında DisplayPort 1.4, USB 3.0, HDMI 2.1 ve iki adet HDMI portu bulunuyor. Kulaklık için de farklı bir giriş yer alıyor. Menüler ortasında kolaylıkla gezinmek ve ayarları süratle değiştirebilmek için beş taraflı bir joystick ve uzaktan kumanda da paket içerisinde geliyor.

Eğer bu monitörü satın almak isterseniz, fiyatı 2.300 dolar ve ASUS’un yetkili mağazalarında ve Amazon üzere e-ticaret sitelerinde satışa sunulmuş durumda.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar