Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaYazılımBeyaz Saray’dan yapay zeka açıklaması!

Beyaz Saray’dan yapay zeka açıklaması!

ABD Başkanı Joe Biden, Microsoft, Google ve OpenAI temsilcilerini Beyaz Saray’da ağırlayarak yapay zeka teknolojileri konusunda tasalarını lisana getirdi. Toplantının emeli, yapay zeka teknolojilerinin gelişimindeki riskler ve fırsatlar hakkında fikir alışverişinde bulunmaktı.

Biden, yapay zeka teknolojilerinin etik, güvenlik ve saklılık riskleri konusunda telaşlarını lisana getirerek, şirketlerden birtakım bahislerde tedbir almalarını istedi. Bilhassa yapay zeka teknolojilerinin adaletli ve eşitlikçi bir halde kullanımına kıymet verilmesini istedi. Ayrıyeten teknolojilerin insan haklarına saygılı bir formda kullanılması gerektiği konusunda ikazda bulundu.

Beyaz Saray’dan yapay zeka açıklaması!

Beyaz Saray idaresi, yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanımına yönelik siyasetler belirlemek için çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Ayrıyeten ABD idaresi, yapay zeka araştırmalarına 140 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı.

Microsoft, Google ve OpenAI temsilcileri ise yapay zeka teknolojilerinin gelişimindeki fırsatlara değindiler. Bilhassa yapay zeka teknolojilerinin sıhhat, tarım ve güç üzere kesimlerde kullanımının kıymetine dikkat çektiler. Bunun yanı sıra şirket temsilcileri, teknolojilerin etraf dostu bir halde kullanımına da değer verdiklerini söz ettiler.

Toplantıda, yapay zeka teknolojilerinin gelişimi ve kullanımı konusunda daha yakın bir iş birliği içinde olunması gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı. Bu iş birliğinin yapay zeka teknolojilerinin inançlı, etik ve insan haklarına saygılı bir formda kullanılması konusunda kıymetli bir adım olacağı düşünülüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar