Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaOtomobilBYD Han'ın Türkiye satış tarihi netleşiyor

BYD Han’ın Türkiye satış tarihi netleşiyor

BYD markası, her biri kendi içinde eşsiz karakteristik özelliklere sahip çeşitli otomobil modelleri üretiyor. Bu modellerden Han, hem premium donanımlara sahip olan hem de performansından ödün vermeyen, sürücülü kullanım için ülkü bir araç olarak öne çıkıyor.

BYD Han‘ın yalnızca %100 elektrikli bir model olmadığını belirtmek gerek. Bu araç, 2019 yılında Şanghay Araba Fuarı’nda E-SEED GT konseptiyle tanıtıldı. 2020 yılında ise Han ismiyle tüketicinin karşısına çıktı. O vakitler, şarj edilebilir hibrit versiyon olan Han DM ve tam elektrikli model olan Han KONUT olmak üzere iki farklı seçenekle satışa sunuldu.

Han KONUT, 2021’de iF tasarım mükafatı kazanarak muvaffakiyetini taçlandırdı ve bu mükafatı kazanan birinci Çinli sedan araba unvanını aldı. 2022’de ise tasarımı daha da çağdaşlaştırılarak yenilendi. 2024’te Türkiye pazarına da girecek olan Han KONUT, dinamik dizaynıyla dikkat çekiyor. Bilhassa İstanbul’da sergilenen arabalar ortasında bu model ön plana çıkıyor.

BYD Han’ın Türkiye satış tarihi netleşiyor

BYD Han, boyut olarak büyük bir araç. Uzunluğu 4995 mm, genişliği 2134 mm, yüksekliği 1495 mm ve aks aralığı 2920 mm. Seal modeline nazaran gövde uzunluğu daha fazla, lakin aks aralığı birebir. Bu, Seal modelinin bilhassa elektrikli sürüş için tasarlandığını gösteriyor. Han MESKEN, alçak burun tasarımı, fastback silüeti, krom süslemeler ve kapalı kapı kollarıyla çağdaş bir görünüme sahip.

Han KONUT, standart olarak iki elektrik motoruna ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Bu, onu BYD’nin Türkiye’deki en lüks modeli yapabilir. Toplamda 380 kW güç ve 700 Nm tork üreten bu motorlarla, 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 3.9 saniyede ulaşıyor. Azamî suratı ise 180 km/s ile sonlu.

Han EV’nin Türkiye’deki donanım seçenekleri belirlenmemiş olsa da, Avrupa’da güçlü standart donanımlarıyla premium bir araba olarak biliniyor. Almanya’da başlangıç fiyatı 69.000 euro.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar