Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaİnternetEkşi Sözlük’e bir erişim mahzuru daha getirildi

Ekşi Sözlük’e bir erişim mahzuru daha getirildi

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekşi Sözlük’e Bir Erişim Mahzuru Daha Getirildi 1 Yaklaşık üç ay evvel erişime engellenen Ekşi Sözlük’ün kullandığı yeni alan ismi ‘eksisozluk2023’, erişime engellendi. 13 Mayıs tarihinde alınan karar kapsamında siteye olağan yollarla erişim sağlanamamakta. Pekala eksisozluk2023 neden erişime engellendi?

eksisozluk2023 erişime engellendi

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekşi Sözlük’e Bir Erişim Mahzuru Daha Getirildi 3 Ekşi Kelamlık, 21 Şubat 2023 tarihinde erişime engellenmişti ve bu erişim manisi hala sürüyor. Site yetkilileri, erişime engellenen sitenin alan ismini bir müddet evvel eksisozluk2023 alan ismine yönlendirmiş ve bu formda yayına devam edilmişti. Lakin Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan 13 Mayıs 2023 tarihli ve 2023/4391 sayılı karar nedeniyle eksisozluk2023.com’a millî güvenlik ve kamu tertibinin korunması gerekçesiyle erişime engelleme kararı alındı.

Halihazırda eksisozluk2023’e olağan kurallarla erişim sağlanamamakta. Fakat VPN üzere alternatif seçenekler kullanılarak siteye girebilmek mümkün. Şayet VPN’in ne olduğunu yahut nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız üstteki ilgili haberimizde ayrıntılara erişim sağlayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar