Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk, Twitter'a Uçtan Uca Şifrelemeyi Getirebilir

Elon Musk, Twitter’a Uçtan Uca Şifrelemeyi Getirebilir

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın alarak gündem oldu. Sosyal medya platformunun ifade özgürlüğünü kısıtladığını belirten Musk, ilerleyen günlerde Twitter’ı açık kaynaklı hale getirerek daha da şeffaflaştıracak.

Diğer yandan Elon Musk, uygulamadaki trol hesapların temizleneceğini de kaydetti. Bot hesapların kapatılıp, sadece organik hesapların kalacağını ifade eden ünlü iş adamı, platformu daha özgün yapacağını söyledi. Sadece bu da değil. Musk, ayrıca Twitter için uçtan uca şifrelemenin olması gerektiğini de yaptığı bir paylaşım ile belirtti.

Elon Musk, Twitter’ın güvenliğini daha iyi hale getirmek istiyor

Twitter’ın yeni sahibi Musk, platformu daha iyi hale getirmek için bazı planlar yapıyor. İlk olarak bot hesapları temizleyeceğini belirten Musk, kullanıcıların kimlik doğrulamasıyla mavi tik alabileceklerini de ifade etti.

Daha güvenli bir Twitter için uğraşan milyarder, paylaştığı bir tweette ‘uçtan uca şifrelemenin’ gerektiğinin altını çizdi. Şu an için 3. Şahıslar tarafından görünebilen mesaj ve diğer bilgiler, uçtan uca şifrelenmesi durumunda tamamen güvenli hale gelecektir. Konuyla ilgili olarak Musk uygulamanın, Signal ve diğer mesajlaşma platformu gibi uçtan uca şifrelemeli olmalı’ dedi.

Mevcut durumda Twitter kullanıcıları arasında gönderiler mesajlar, gönderen, alıcı ve gerekli sistem erişim düzeyine sahip tüm Twitter yöneticileri tarafından görüntülenebilir. Kimsenin böyle bir şeyi istemeyeceği gibi Elon Musk’ta bu konuda tutumunu gösteriyor. 3. şahısların mesajlara erişmemesini isteyen Musk, yakında Twitter’a uçtan uca şifreleme getirebilir.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar