Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOtomobilEylül ayının en çok satan arabası aşikâr oldu!

Eylül ayının en çok satan arabası aşikâr oldu!

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD), Eylül ayında Türkiye otomotiv pazarının en çok satılan araçlarını açıkladı. Bu datalara nazaran, Eylül ayının birincisi Fiat Egea Sedan oldu, bu başarıyı Fiat markası da en çok satan marka olarak taçlandırdı.

Türkiye otomotiv pazarı, her ay farklı modellerin rekabeti ve tüketicilerin talepleri doğrultusunda şekilleniyor. Eylül ayı da bu açıdan değerlendirildiğinde farklı sonuçlar ortaya koyuyor.

Eylül ayının birincisi olan Fiat Egea Sedan, 6.365 adetlik satışıyla öne çıktı. Türk tüketicilerin uzun müddettir beğenisini kazanan bu model, uygun fiyatı ve geniş iç yeriyle dikkat çekiyor. Fiat Egea Cross ise Eylül ayında 4.869 adetlik satışla ikinci sıraya yerleşti. Fiat Egea ailesinin crossover versiyonu olan bu model, SUV segmentine ilgi duyan tüketicilere hitap ediyor.

Eylül ayının en çok satan arabası muhakkak oldu!

Elektrikli araçların yükselişi sürüyor ve Tesla Model Y, Eylül ayında 4.700 adet satış yaparak üçüncü sıraya yerleşti. Bu, elektrikli araçların Türkiye pazarında giderek daha fazla ilgi gördüğünü gösteriyor.

Eylül ayının en çok satan araba markaları ise şu halde sıralandı:

Fiat: Fiat, Eylül ayında 15.537 adetlik satışla en çok satan marka oldu. Bilhassa Fiat Egea ailesinin başarısı markanın liderliğini pekiştirdi.

Renault: Fransız üretici, 11.714 adetlik satışla ikinci sırayı aldı. Renault’un en tanınan modelleri ortasında Clio ve Megane üzere modeller bulunuyor.

Ford: Ford, 7.023 adetlik satışla üçüncü sırayı elde etti. Ford’un Türkiye’deki üretim tesisleri, markanın başarısına kıymetli bir katkı sağlıyor.

Volkswagen: Almanya merkezli otomotiv devi ise 6.089 adetlik satışla dördüncü sıraya yerleşti. Volkswagen’in Tiguan üzere SUV modelleri Türkiye pazarında ilgi görüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar