Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram Premium fiyatı belirli oldu!

Instagram Premium fiyatı belirli oldu!

Meta, bünyesinde bulunan toplumsal medya platformları Instagram ve Facebook için fiyatlı abonelik sistemi üzerinde çalıştığına dair haberlerle gündemi meşgul ediyor. Bu sistem, reklamları engelleyerek daha pak bir kullanıcı tecrübesi sunmayı hedefliyor. Artık ise bu fiyatlı aboneliklerin maliyeti ve uygulanma planları konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı.

Buna nazaran, Facebook ve Instagram kullanıcıları, Premium hesaplara sahip olabilmek için aylık olarak ödeme yapacaklar. Taşınabilir kullanıcılar için aylık fiyat 13 euro olacakken, masaüstü kullanıcıları için bu bedel aylık 10 euro olarak belirlenecek. Bu fiyat karşılığında kullanıcılar, platformlarda reklamlardan kaçınarak daha sade bir tecrübe yaşayabilecekler. Lakin, bu fiyatlı aboneliklerin Avrupa Birliği yetkilileri tarafından onaylanıp onaylanmayacağı şimdi netlik kazanmış değil.

Instagram Premium fiyatı aşikâr oldu!

Ücretli abonelik sistemi, Meta’nın reklam gelirlerine alternatif bir gelir kaynağı sağlamayı amaçlıyor. Bilhassa reklamlara karşı hassas kullanıcılar için bu çeşit bir seçenek sunmak, platformun daha fazla kullanıcıyı kendisine çekebileceği ve mevcut kullanıcıları mutlu edebileceği bir adım olarak görülüyor.

Ancak bu cins bir değişikliğin getireceği avantajlar kadar tenkitleri de beraberinde getirebileceği unutulmamalı. Kullanıcılar, fiyatlı aboneliklerin yaygınlaşmasıyla platformların fiyatsız kullanımının kısıtlanmasından kaygı edebilirler. Ayrıyeten, kapalılık ve data güvenliği hususlarındaki telaşlar de dikkate alınmalı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar