Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook'a İsrail - Hamas güncellemesi geliyor!

Facebook’a İsrail – Hamas güncellemesi geliyor!

Değişiklikle birlikte, “yeni oluşturulan herkese açık Facebook gönderilerine” yapılan yorumlar kullanıcının arkadaşlarıyla yahut “takipçileriyle” hudutlu olacak. Herkese açık olarak görüntülenebilen Facebook gönderileri varsayılan olarak herkesin yorumlarına açık olduğundan, bu adım biraz alışılmadık. Meta, değişikliğin yerini yahut kaç Facebook hesabının etkileneceğini belirtmedi fakat bunun “bölgedeki insanlar” için geçerli olacağını söyledi.

Şirket, tüm Facebook kullanıcılarının, pozisyonlarına bakılmaksızın yorumlarını sonlandırma imkanına sahip olduğunu ve bu ayarın artık varsayılan olarak faal olduğu kullanıcıları bilgilendireceğini ekledi. Ayrıyeten Meta, bunun Facebook kullanıcılarının yorumları toplu olarak silmelerini kolaylaştırdığını da söyledi.

Facebook’a İsrail – Hamas güncellemesi geliyor!

Çatışmayla ilgili tansiyonlar toplumsal medyaya yayılmaya devam ederken, güncellemeler tacizi ve zehirli yorumları azaltmayı amaçlıyor üzere görünüyor. Meta ayrıyeten profil “kilitleme” aracını “bölgedeki” Facebook kullanıcılarına da sunacağını söyledi. Bu özellik, kullanıcıların profillerinin daha evvel herkese açık olan birtakım kısımlarını gizlemelerine imkan tanıyor ve arkadaş olmayanların profil fotoğraflarının tam boyutlu sürümünü görmesini engelliyor.

Şirket ayrıyeten, içerik denetleme uygulamalarının, çatışmayla ilgili paylaşım yapan birtakım hesapları haksız yere engellediği tarafındaki argümanları da ele aldı. Hafta sonu boyunca kimi kullanıcılar, Gazze’deki şartlarla ilgili içerik yayınladıklarından yahut devam eden çatışmanın Filistinlileri nasıl etkilediğine dikkat çektiklerinden ötürü Instagram’da “gölge yasaklandıklarına” inandıklarını bildirdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar