Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX (Twitter) tweet atmak için ne kadar para isteyecek?

X (Twitter) tweet atmak için ne kadar para isteyecek?

Şirket, şu anda Yeni Zelanda ve Filipinler’de test ettiği “Bot Değil” isimli yeni bir abonelikle ilgili detayları paylaştı.

Bu abonelik, yeni kullanıcıların paylaşımda bulunabilmesi için yılda 1 ABD dolarına muadil bir ödeme yapmasını gerektiriyor. X konuyla ilgili “bu abonelik platform erişilebilirliğini küçük fiyat fiyatıyla dengelerken, X‘teki botlarla ve spam gönderenlerle gayret etmemize yardımcı olacak potansiyel olarak güçlü bir tedbir.” açıklamasında bulundu.

Program kapsamında, yeni kullanıcıların tweet, retweet, yer imleri ve beğeniler üzere temel özellikleri kullanmak istemeleri halinde telefon numaralarını doğrulamaları ve 1 dolarlık fiyat ödemeleri gerekecek. Ödeme yapmayanlar X’i sırf “salt okunur” modda kullanabilecek.

X (Twitter) tweet atmak için ne kadar para isteyecek?

Şirket, fiyatların şimdilik mevcut kullanıcılar için geçerli olmayacağını söyledi. X, “Bu, kar hedefi güden bir şey değil” dedi lakin birinci test muhtemelen X’in bir gün tüm kullanıcılardan fiyat almayı planladığı istikametindeki spekülasyonları körükleyecek. Geçen ay İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile canlı yayınlanan bir görüşme sırasında Elon Musk, botlarla ve spam ile uğraş eforunun bir kesimi olarak bir cins mecburî ödeme düşündüğünü öne sürmüştü.

Diğerleri de Musk’ın uzun müddettir kullanıcıların kredi kartı ve fatura bilgilerine erişim sağlama maksadına sahip olduğunu, bunun da bankacılık ve öbür finansal hizmetleri X‘e getirme planını ilerleteceğini sav ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar