Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaDonanımGalaxy Buds FE'nin özellikleri sızdırıldı

Galaxy Buds FE’nin özellikleri sızdırıldı

Samsung, son vakitlerde isminden sıkça kelam ettiren “Fan Edition” (FE) aygıtlarıyla teknoloji gündemindeki yerini alıyor. Galaxy S23 FE, Tab S9 FE, Tab S9 FE+ ve yeni bir eser olan Buds FE; bu serinin öne çıkanları ortasında. En dikkat cazip olanı ise; daha evvel hiçbir FE modelinde yer almayan TWS kulaklıklarının FE sürümü olması. Bu kulaklık modeli, Arjantin’deki resmi Samsung sitesinde ayrıntılı olarak listelenerek merak edilen özelliklerine dair bilgiler sunuyor.

Galaxy Buds FE, iç kısıma yerleştirilmiş tasarımı ve köpekbalığı yüzgeci biçimindeki özgün yapısıyla kulakta daha stabil bir kullanım vaat ediyor. Kulak içine daha güzel oturmasını sağlayan iki farklı wingtip ve üç farklı kulak içi ucun yanı sıra, kullanıcılara Grafit ve Sihirli Beyaz renk seçenekleri sunuluyor. Kulaklık üzerinde yer alan dokunmatik yüzey sayesinde birçok işlev kolaylıkla denetim edilebiliyor.

Galaxy Buds FE’nin özellikleri sızdırıldı

Ses kalitesi konusunda da savlı olan Buds FE, iki dış mikrofon, bir iç mikrofon ve güçlü bas sesi sunan yeni bir hoparlöre sahip. Faal gürültü engelleme özelliği sayesinde çevresel seslerin büsbütün kesilerek, kesintisiz bir müzik tecrübesi sunuluyor. Özelleştirilebilir bir eşitleyiciye sahip olan bu kulaklık, kullanıcıya etrafını duyabilmesi için üç farklı düzeyde ortam sesi modu sunuyor. Ayrıyeten, beamforming teknolojisi sayesinde kullanıcının sesini en optimal formda yakalayarak art plan gürültülerini filtreleyen bir DNN tahlili de bulunuyor.

Bu kulaklıkların bir öteki öne çıkan özelliği ise; Auto Switch. Bu özellik, kulaklığın öbür bağlı Galaxy cihazları ortasında problemsiz bir biçimde geçiş yapmasını sağlıyor. Kayıp ve bulma özelliği de epey dikkat cazip. Kulaklığınızı kaybettiğinizde, bulan bireye kulaklık üzerinden sahibinin bağlantı bilgileri ve bir kayıp bildirisi gönderiliyor. Dahası, kullanıcı kulaklıkları gerisinde bıraktığında bir alarm sesi çalıyor.

Enerji gereksinimi için Galaxy Buds FE, 479mAh’lik bir batarya ile donatılmış. Her bir kulaklık ise 60mAh’lik bir pil ile destekleniyor ve toplamda 60 saatlik bir kullanım müddeti sunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar