Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilAmazon, yeni kuşak çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Amazon, yeni kuşak çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Amazon, çocuklar için iki yeni 10 inçlik tablet modeli olan Fire HD 10 Kids ve Fire HD 10 Kids Pro’yu duyurdu. Bu tabletler çocukların hem eğitim hem de cümbüş gereksinimlerine hitap ediyor.

Amazon, daha evvelki 10 inçlik tabletleriyle karşılaştırıldığında daha hafif dizaynlı ve daha âlâ performanslı yeni modellerini tanıttı. Fire HD 10 Kids modeli, üç ila yedi yaş ortasındaki çocuklar için tasarlanmışken; Fire HD 10 Kids Pro modeli altı ila on iki yaş ortasındaki çocuklara hitap ediyor. Her iki model de 10.1 inç, 1080p tam HD ekrana ve 5MP kameraya sahip.

Amazon, yeni jenerasyon çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Bu tabletlerde 3GB RAM ve en az 32GB depolama alanı bulunuyor. Yeni modeller, 2021 model Fire HD 10 tabletten yaklaşık yüzde 25 daha süratli. Fire HD 10 Kids, Disney teması seçeneği ile geliyor, yumuşak gözetici bir kılıfa ve Amazon Kids Plus servisine 12 aylık üyeliğe sahip. Bu servis, çocuklara özel uygulamalar ve içerikler sunuyor. Amazon, bu tabletlerin ziyan görmesi durumunda iki yıl müddetle fiyatsız değiştirme imkanı da sunuyor.

Yeni Fire HD 10 Kids ve Fire HD 10 Pro tabletlerin pil ömrü 13 saattir. Bu modeller, Echo Pop hoparlörler, yeni Fire TV, Ring, Blink ve güncellenmiş Fire 10 HD tablet ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu eserler Amazon’un sonbahar eser serisinin bir kesimi. Hem Fire HD 10 Kids hem de Pro tabletlerin fiyatı 190$ olarak belirlendi ve 18 Ekim’de gönderilmeye başlanacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar