Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaİnternetGmail, maillere emoji ile cevap verilmesine müsaade verecek

Gmail, maillere emoji ile cevap verilmesine müsaade verecek

Google’ın tanınan e-posta servisi Gmail, Apple aygıtlarda bulunan bilinmeyen kodlara nazaran yakında emoji ile e-posta cevabı verme özelliğini getirebilir. Emoji kullanımının avantajı, bazen sözlerin vakit almasından kaynaklanır. Bir emoji, “Harika iş!” yahut “Bu komik!” demenizi sağlar, bunu büsbütün yazmanıza gerek yoktur. Lakin dikkatli olun; bilhassa işle ilgili bir hususta yanlış bir emoji göndermek istemezsiniz.

Bu özellik büsbütün yeni değil. Microsoft’un Outlook e-posta servisi de benzeri bir şeye sahip. Bir gülümseme yüzüne dokunarak bir e-posta hakkında nasıl hissettiğinizi göstermek için altı emoji ortasından seçim yapabilirsiniz.

Gmail, maillere emoji ile karşılık verilmesine müsaade verecek

Bu yeni Gmail özelliği ne vakit çıkacak? Kesin olarak bilmiyoruz, lakin kod orada olduğuna nazaran her an olabilir. Apple ve Android kullanıcıları için tıpkı anda olup olmayacağını da bilmiyoruz.

Sonuç olarak, emoji’ler artık yalnızca arkadaşlarla iletileşmek için değil. Daha resmi yerlerde, örneğin e-postalarda da karşımıza çıkıyor. Gmail bu özelliği eklemeyi düşünüyorsa, e-postalar biraz daha eğlenceli ve süratli hale gelebilir. Lakin unutmayın, emoji kullanımı için yanlışsız bir vakit ve yer vardır, bu nedenle onları akla yatkın kullanın.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar