Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaİnternetZoom meskenden çalışma konusunda kendi çalışanına güvenmiyor!

Zoom meskenden çalışma konusunda kendi çalışanına güvenmiyor!

Dünya genelinde milyonlarca insanın günlük bağlantı muhtaçlıklarını karşılayan Zoom, geçtiğimiz haftalarda şirket içi bir genelgeyle çalışanlarını ofise çağırdı. 80 km’ye kadar uzaklıkta yaşayan her çalışanın haftada en az iki sefer ofise gelmesini talep eden bu adım, şirketin içsel dinamiklerindeki değerli bir değişimin yankılarını taşıyor.

Şirket kaynaklarına nazaran, bu zarurî ofis iştirakinin ardında yatan temel neden, CEO Eric Yuan’ın sızdırılan bir ses kaydında açığa çıktı. Yuan’ın kaydında söz ettiği üzere, Zoom son birkaç yıl içinde süratli bir formda büyüdü ve pek çok yeni çalışanı bünyesine kattı. Fakat bu süratli büyüme, şirket içi irtibat dinamiklerini olumsuz etkiledi. Yuan, bilhassa Zoom görüşmelerine katılan herkesin çok derecede arkadaş canlısı davrandığını ve bu durumun iş sorunlarının tesirli bir formda tartışılmasını zorlaştırdığını belirtiyor.

Zoom konuttan çalışma konusunda kendi çalışanına güvenmiyor!

Yuan’ın tabirleri, şirket içi bağlantının verimliliği ve aktifliği konusundaki mevcut problemleri yansıtıyor olabilir. Çalışanların birbirleriyle samimi münasebetler geliştirme gayreti, iş odaklı tartışmaların önüne geçerek karar verme süreçlerini yavaşlatabilir. Bu da şirketin süratli değişen pazar şartlarına ahenk sağlama yeteneğini sınırlayabilir.

Zorunlu ofis katılımı adımının, çalışanların yüz yüze tesirli bağlantı kurmalarına ve iş problemlerini daha faal bir halde çözmelerine yardımcı olması amaçlanıyor. Fakat bu adım birebir vakitte uzaktan çalışma modeline alışmış olan çalışanların günlük rutinlerini değiştirmesi gerektiği gerçeğiyle de başa çıkmak zorunda kalacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar