Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunGod of War serisinde seslendirme krizi kapıda

God of War serisinde seslendirme krizi kapıda

Bu karar, oyunculuk dünyasında ender görülen bir saygı ve profesyonellik örneği olarak karşılandı.

“God of War” serisinin 2018 yılında çıkan oyununda ve “God of War Ragnarok“ta Kratos karakterini seslendiren Christopher Judge, karakterin yepyeni seslendirme sanatkarı Terrence C. Carson’a hürmet göstererek, Kratos’un genç versiyonunu seslendirmekten kaçındığını açıkladı. TheGamer’ın raporuna nazaran, Judge bu niyetlerini YouTuber AbdBay ve Streamily ile bir canlı yayında lisana getirdi. Judge, Kratos karakterini ciddiye aldığını, fakat birebir vakitte karaktere kendi damgasını vurmak istediğini belirtti.

Judge, “Kratos’un birinci devirlerine dair hiçbir sahneyi izlemedim, zira TC (Terrence C. Carson) çok uygun. Onun sesini taklit etmeye çalışmanın yahut ondan bir şeyler almaya çalışmanın haksızlık olacağını düşündüm. Zati bu istenmedi” dedi. “Başından beri problem, karakteri kendi üretim üslubumla şekillendirmekti.”

God of War Ragnarok: Valhalla için spoiler uyarısı:

Judge, PlayStation geliştiricisi Santa Monica Studio’nun kendisinden Carson’un yorumunu takip etmesini istese bile, bunu reddedeceğini söyledi. Carson’ın işini vurgularken, Judge yakın vakitte bir teklifi reddettiğini de ekledi. “Bir karakterin sesini biraz olsun taklit etmemi istediler, mutlaka reddettim” diye açıkladı Judge. “Bu adamı çok seviyorum. Bu, ona karşı büyük bir saygısızlık olurdu. Bizler, ferdî olarak işimize kattığımız şeyler için kutlanmıyoruz. Bu, ne yaparsanız yapın geçerli. Bir oburunun zati kurmuş olduğu bir şeyi ele geçirmeye çalışmak bence temelde yanlış.”

Judge, hangi rolün teklif edildiğini yahut kimin teklif ettiğini açıkça söylemese de, God of War Ragnarok’un Valhalla DLC’sinde geçen bir anı kastettiği düşünülebilir. DLC’nin öykü sonuna varanlar, Kratos’un geçmişinin hayaletiyle karşılaştığı bir anı hatırlayacaklardır. Bu, ilah katilinin taş bir tahtta oturduğu seriye dair eski bir anıya gönderme yapar. Bu imajda, Kratos geçmişinin ölümcül yüzleşmesiyle karşı karşıya kalırken, genç Kratos sessiz kalmıştır. Judge’ın reddettiği rol, bu DLC anıyla ilgili olabilir, lakin kesin bir doğrulama olmadan yalnızca varsayımda bulunabiliriz.

2018’deki serinin tekrar başlamasında Kratos rolünü üstlenen Judge, büyük beklentileri karşılamak zorundaydı. O yılın Oyun Ödülleri’nde performansıyla aday gösterilmesi ve devam sinemasında de rol alması, katiyen etkileyiciydi.

God of War Ragnarök: Valhalla DLC’si hakkında daha fazla bilgi için, Bruno Velazquez ve Mihir Sheth’in, roguelite öğeler içeren fiyatsız DLC hakkında bilmeniz gerekenler üzerine yaptıkları tartışmaya göz atabilirsiniz. Tanıtım görüntüsü, Valhalla yerini, yine düşünülmüş oyun dinamiklerini, Kratos’un seyahatini, oluşturabileceğiniz farklı yapılandırmaları ve daha fazlasını içeriyor.. God of War Ragnarök: Valhalla DLC’si, 12 Aralık 2023’te PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıktı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar