Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetGoogle, Arama hizmetine küçük bir "tırnak işareti makyajı" yaptığını duyurdu

Google, Arama hizmetine küçük bir “tırnak işareti makyajı” yaptığını duyurdu

Google Arama, aramalarını yaparken kelimeleri tırnak işareti içine yazan kişiler için ufak bir iyileştirme sunuyor. Teknoloji devi tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, kullanıcı geri bildirimlerinin değerlendirilmesinin ardından, bir kişinin tırnak içine yerleştirdiği kelimeler veya ifadelerin Google Arama sonuçlarında metnin kalınlaştırılmış olarak gösterilmesini sağladığını söyledi.

Bir arama sonucunun altında görünen metin satırları olan snippet’ler, artık makalenin bir bölümünü doğrudan aramada gösterecek ve tırnak işareti içindeki kelimeyi veya ifadeyi kalınlaştıracak.

Örneğin, birisi tırnak içinde “Galaxy Z Fold 4” araması yaparsa, Google bu kelimeleri kalın harflerle yazıp, makalenin neresinde göründüğünü göstererek sonuçları dönüştürecek. Bu, arama yapılan ilgili bilgilerin, bir bağlantıya tıklamadan önce makalede olup olmadığını görmeyi sağlayarak kullanıcılar için aramayı daha hızlı hale getirebilir.

Google, bir kişinin aradığı ifadenin bir sayfanın menüsünde görünmesi mümkün olduğundan dolayı, geçmişte bu vurguyu her zaman yapmadığını söyledi. Bir menü düğmesiyle ilgili bir kısmın bazı kişiler için pek kullanışlı olmayacağı tahmin edilebilir.

Kelimelerin kalınlaştırılması şu anda yalnızca masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Google, kalın harflerle alıntılanan sorguların mobil cihazlara gelip gelmeyeceği veya ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar