Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaDonanımDünyanın en farklı bilgisayarı! İçinde akvaryum var!

Dünyanın en farklı bilgisayarı! İçinde akvaryum var!

Bilgisayar dünyası, özellikle de bilgisayar kasaları yıllardır oldukça stabil bir tasarım çizgisini takip etmekteler. Her ne kadar modern bilgisayar kasalarında içi şeffaf ve led ışıklarla bezenmiş modeller revaçta olsa da, yine de dışarıdan bakıldığında eski tasarım kasaların ana hatlarının korunduğu rahatlıkla söylenebiliyor. Ancak Çin’de üretilen yeni bir bilgisayar kasası, tüm ezberleri yıkıp geçmiş.

MetalFish isimli bir üretici tarafından geliştirilen yeni bilgisayar kasasının üzerinde 370 x 250 x 290 mm boyutlarında ve 27 litre hacmine bir akvaryum bulunuyor. 5mm’lik cam kalınlığına sahip olan bu akvaryum, bilgisayar kasasının USB’lerinden alacağı güçle çalışan bir filtreleme sistemine sahip. Şirket aynı zamanda bu akvaryum için uzaktan kumandalı RGB ışıklandırma sistemi koymayı da ihmal etmemiş.

Meral Erden: Dünyanın En Farklı Bilgisayarı! İçinde Akvaryum Var! 1

Dünyanın en ilginç bilgisayarı! İçinde akvaryum var!

Kasanın Micro-ATX türünde olduğu duyurulurken, akvaryum ile çalışması sırasında ne gibi bir etkileşimin olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmamış. Yani eğer daha önce hiç balık beslediyseniz, bu canlılar için en önemli şeyin stresten uzak bir yaşam olduğunu bilirsiniz. Bununla birlikte alt tarafında günün büyük bir bölümü çalışan ve belki de insanların algılayamadığı ancak hayvanların radarlarından kaçmayan titreşimler yayan bu tür bir cihazın bulunması, balıklar açısından ne gibi sonuçlar doğuracak kim bilir.

Buna ilave olarak, eğer bilgisayar kasasının soğutma sistemi verimli bir şekilde çalışmaz ve kasa ısınırsa, bu akvaryum sakinleri için hiç iyi bir gelişme olmayacaktır. Üretici firma bu konulara ilişkin şimdilik bir açıklama yapmazken, bu yeni sistemin satış fiyatının 75 dolardan başladığı duyuruldu.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar