Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilGoogle, Pixel 8 için tam 7 yıl yedek modül üretecek

Google, Pixel 8 için tam 7 yıl yedek modül üretecek

Google, bu haftanın başında yeni kuşak amiral gemisi Pixel 8 serisini tüm dünyada tanıttı. Bu akıllı telefonlar, Android işletim sistemi güncellemeleri ile 7 yıl dayanak sunarak Google’ı yazılım takviyesi konusunda öne çıkarıyor. Yeni bir gelişmede, Google, yazılım siyaseti taahhüdüyle uyumlu olacak halde Pixel 8 serisi için tıpkı 7 yıl mühletle yedek kesim sağlayacağını duyurdu. Bu, son kuşak Pixel 8 serisinin tüm ömrü boyunca müşteriler için kullanılabilir olacağı manasına geliyor.

Android Authority ile yapılan bir röportajda, Google Eser İdaresi Yöneticisi, şirketin Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için yedi yıl boyunca yedek modül sunacağını doğruladı. Akıllı telefonların çoklukla 3 ila 5 yıl ortasında bir ömrü vardır ve bu müddet zarfında donanımları zayıflar. Aygıtın ekranı ve pil ile ilgili problemler, yıllar içinde ortaya çıkabilir.

Google, Pixel 8 için tam 7 yıl yedek modül üretecek

Neyse ki Google, 7 yıl yazılım dayanağı sunma taahhüdünde bu mevzuyu düşündü. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, bu mühlet zarfında yedek kesim alabilme hakkına sahip olacak. Bu, kullanıcıların telefonlarını hayat döngüsünün sonuna kadar çalışır durumda tutmak için kolay kolay yedek kesim satın alabileceği manasına geliyor.

Google, Pixel 8 serisi için yedek kesimlerin ne vakit ve nasıl kullanılabilir olacağına dair spesifik ayrıntıları açıklamadı. ABD’deki ortağı iFixit olduğundan, yedek modüllerin bu tamirat web sitesinden temin edilebileceği düşünülüyor. Ayrıyeten, iFixit, evvelki Pixel telefonlar için özgün kesimlerin yanı sıra DIY tamir kılavuzları da sunuyor.

Pixel 8 serisi için Google’ın donanım ve yazılım taahhüdü, telefonlarını uzun mühlet çalışır durumda tutmak isteyen müşteriler için güzel bir haber. Google’ın yedek kesimlerin piyasada ne vakit ve nasıl kullanılabilir olacağına dair daha fazla ayrıntısı önümüzdeki haftalarda paylaşmasını bekleyebiliriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar