Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8 ve 8 Pro, Pixel 6'nın bile gerisinde kaldı

Google Pixel 8 ve 8 Pro, Pixel 6’nın bile gerisinde kaldı

Google Pixel 7 serisinin olağanüstü fotoğraf kalitesine karşın, Google’ın amiral gemisi akıllı telefonları, Apple, Xiaomi ve OnePlus üzere rakiplerine kıyasla daha berbat pil ömrü ve hücresel stabilite şikayetleriyle uzun vakittir karşılaşıyor. Ana sıkıntılı bölge ise çoklukla Google’ın güç ağır Tensor yongaları olarak gösteriliyor. Bu yonga setleri Samsung’un fabrikasında üretiliyor.

Bu hafta Google Pixel 8 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Google hayranları, yeni Tensor G3 yonga setinin Pixel serisine daha yeterli bir pil ömrü getirip getirmeyeceğini merak ediyordu. Lakin, Google’ın web sitesindeki “Telefonları Karşılaştır” kısmındaki küçük yazıya dayanarak, Google Pixel 8 serisinin yalnızca Pixel 7 serisiyle tıpkı makûs pil ömrüne sahip olduğu, birebir vakitte 2 yıl evvel piyasaya sürülen Pixel 6 ve 6 Pro’dan da berbat olduğu anlaşılıyor.

Google Pixel 8 ve 8 Pro, Pixel 6’nın bile gerisinde kaldı

Resmi açıklamada, en yeni Google Pixel 8 ve 8 Pro’nun pili, Google’ın kendi iç testlerine nazaran ortalama 31 saat sürüyor. Bu, aygıtları geçen yılın Pixel 7a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’suyla tıpkı düzeye getiriyor. Ek olarak, 2 yıl evvel piyasaya sürülen Pixel 6 ve 6 Pro’ya kıyasla, Pixel 8 ve 8 Pro’nun pil ömrü, Google’ın kendi Pixel 6’sının 34 saatiyle karşılaştırıldığında yalnızca 3 saat daha kısa sürüyor.

Dış test yapanlar, YouTube’daki TechDroider üzere, geçen yılın Google Pixel 7 Pro’sunun pil ömrünü Samsung Galaxy S23 Ultra, OnePlus 11, Xiaomi 13 Ultra ve Apple’ın iPhone 15 Pro Max ile karşılaştırdılar. Sonuçları, Pixel 7 Pro’nun premium akıllı telefon pazarında pil ömrü kısmında rakiplerinin yaklaşık 2 saat gerisinde olduğunu gösteriyor. 8 saat 13 dakikalık pil ömrü, Google’ın Pixel 7 ve 7 Pro’daki resmi 31 saatlik savından çok daha kısa.

Eğer Google’ın Pixel 8 ve 8 Pro’nun pil argümanları doğruysa, Pixel 8 serisi, Pixel 7’nin “31 saatlik” birebir makus pil ömrüne ve muhtemelen Pixel 6 serisinden de berbat pil ömrüne sahip demektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar