Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8a'nın yeni imgeleri sızdırıldı

Google Pixel 8a’nın yeni imgeleri sızdırıldı

Google’ın amiral gemisi olarak nitelendirilen Pixel 8 serisi yakında duyurulacak. Bu serinin 4 Ekim 2023 tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Fakat, sırf premium modellerle sonlu kalmayacak olan Google, daha uygun fiyatlı Pixel 8a modelini de piyasaya sürmeyi planlıyor. Artık, Pixel 8a modelinin tasarımı hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Tanınmış bir duyumcu olan Abhishek Yadav, X (eskiden Twitter olarak bilinen) platformunda bu aygıtın canlı görsellerini paylaştı. Görsellere bakıldığında Pixel 8a’nın parlak mavi bir renk seçeneğiyle geldiği görülüyor. Abhishek, bu tweetinde Pixel 8a’nın Akita kod ismine sahip olduğunu ve Google’ın kendi üretimi olan Tensor G3 yonga seti ile güçlendirildiğini belirtti. Paylaşılan görseller aygıtın yan, ön ve art yüzlerini gözler önüne seriyor.

Şinasi Kaya: Google Pixel 8A'Nın Yeni Imgeleri Sızdırıldı 1

Google Pixel 8a’nın yeni imajları sızdırıldı

Cihazın ön yüzünde merkeze pozisyonlandırılmış delikli bir selfie kamerası bulunuyor. Etrafında göze çarpan bir çerçeve bulunuyor. Bilhassa belirtmek gerekir ki, Pixel 8a’nın kenarları da kavisli. Bu özellik, aygıtın dizaynını Pixel 8 serisinin başka modelleriyle uyumlu hale getiriyor. Sağ tarafta güç tuşu ve ses ayar düğmeleri yer alıyor. Evvelki jenerasyon aygıtlara emsal biçimde, Pixel 8a, Pixel 6a ve Pixel 7a modellerinde olduğu üzere vizör kamera modülü dizaynını koruyor.

Ancak, bu bilgilerin şimdi doğrulanmadığını ve paylaşılan görsellerin bir prototip olabileceğini aklınızda bulundurmanız değerlidir. Pixel 7a‘nın 2023’ün Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurursak, Pixel 8a‘nın benzeri bir vakit diliminde lanse edilmesi olası.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar