Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel satışlarında yeni rekorlar peşinde

Google Pixel satışlarında yeni rekorlar peşinde

2016 yılında Pixel serisinin başlangıcından bu yana Google, yaklaşık 40 milyon Pixel akıllı telefon gönderdi. Bu, küresel akıllı telefon pazarında hala küçük bir oyuncu olmasına karşın şirket için değerli bir dönüm noktasıdır.

Bu bilgiler, bu hafta Pixel 8 serisinin lansmanından çabucak sonra geldi. Küresel pazar araştırma firması IDC’nin Lider Yardımcısı Francisco Jeronimo’ya nazaran, Google 2016 ile 2023 yılları ortasında 37.9 milyon Pixel telefon gönderdi. “Satışlar son birkaç yılda çift haneli olarak arttı ve 2016’daki lansmanından bu yana toplam satışlar yaklaşık 40 milyon üniteye ulaştı” dedi Jeronimo.

Apple’ın her yıl 224 milyondan fazla iPhone göndermesiyle karşılaştırıldığında bu çok üzere görünmeyebilir, lakin bu, kullanıcıların Pixel telefonlara ilgi göstermeye başladığını gösteriyor. Aslında, Google, anahtar pazarlarından olan ABD ve Japonya’da pazar payını müdafaayı ve artırmayı başardı.

Google Pixel satışlarında yeni rekorlar peşinde

Japonya’da Pixel, artık en çok satan Android markası olup iPhone’dan bile pazar hissesi alıyor. Kuzey Amerika’da ise Google, gönderimlerini yıl bazında azaltmayan tek akıllı telefon markasıydı.

Geçen yıl Google, Pixel 7‘nin lansmanından evvel 27.6 milyon ünite satarak 30 milyonluk kilometre taşına yaklaştı. Bu, Google’ın geçen yıl yaklaşık 10 milyon Pixel telefon gönderdiği manasına geliyor, bu da Pixel için muhtemelen en düzgün yıl. Evvelki rekor 7.2 milyon üniteydi.

Google’ın bu pazarlardaki başarısı, pak bir yazılım tecrübesine, yapay zeka özelliklerine ve vaktinde yapılan güncellemelere odaklanması da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olabilir. Apple ve Samsung üzere kurulan oyuncularla rekabet ederken şirketin önümüzdeki yıllarda nasıl performans göstereceğini görmek değişik olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar