Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilGoogle'dan katlanabilir ekranlı telefonlara büyük jest

Google’dan katlanabilir ekranlı telefonlara büyük jest

Reddit’te ayrıntılı olarak açıklandığı gibi yeni arayüz modu tuşların yarısını ekranın soluna ve diğer yarısını da sağa kaydırıyor. Bu, iki elinizde daha büyük, katlanabilir bir cihazı tutarken tuşların başparmaklarınıza göre daha doğal bir konumda olacağı anlamına geliyor. Ancak, şu anda bu özelliği kullanabilmek için Android için Gboard’un beta sürümünü çalıştırıyor olmanız ve Google’ın cihazınızda bölünmüş klavye seçeneğini etkinleştirmesini beklemeniz gerekebilir.

Gboard arayüzünde, ayarlar dişli çark simgesinin hemen sağında, sayı satırının üzerinde bölünmüş bir klavye simgesi gördüğünüzde yeni özelliğe sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Normal düzen ve bölünmüş düzen arasında geçiş yapmak için buna dokunun.

Google’dan katlanabilir ekranlı telefonlara büyük jest

Samsung Galaxy Z Fold 3 gibi katlanabilir cihazlarda varsayılan Samsung klavyesinin bu düzen seçeneğini zaten sunduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bazı kullanıcılar Android klavyesi olarak Google’ın kendi Gboard’unu kullanmayı tercih ediyor. Şu anda, özelliğin Gboard’un beta sürümünden standart uygulamaya geçmesinin ne kadar süreceği belli değil. Ayrıca henüz iOS sürümüne dahil değil – çünkü ortalıkta henüz katlanabilir bir iPhone yok.

Pixel Fold’un bu yılın ilerleyen günlerinde, belki de ekim ayı civarında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler var, bu nedenle Google’ın yazılım parçalarını şimdiden yerine koyması mantıklı görünüyor. Ancak lansmanın 2023’e ertelenmesi de söz konusu olabilir.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar