Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaOtomobilTOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor!

TOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor!

Klasik markalar arasına girmiş olan TOFAŞ üç yeni modelle geri döneceğini duyurdu. Haziran ayında şirket fabrikasında Doblo üretimine son vereceği açıklanmıştı, ancak yepyeni modellerle geri dönüş bekleniyor.

Fabrikadaki açığı dolduracak ilgi çekici modeller ile TOFAŞ piyasaya geri dönecek. Koç Holding ve Stellantis arasındaki görüşmeler nihayet bir sonuca varmış durumda.

Geçtiğimiz haziran ayında Stellantis, Fiat Doblo’nun üretimini Bursa’dan İspanya’daki fabrikasına taşımaya karar verdiklerini duyurmuştu. Bu karar sonrasında Bursa’daki fabrikada Doblo’nun yerine ne üretileceği de merakla beklenmeye başladı. Ancak bu soru artık cevapsız değil.

Stellantis ve Koç Holding arasında yapılan görüşmelerin ardından fabrikada üretilecek araçlar da netleşti. Buna göre Bursa’daki fabrika, 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde binek ve ticari olmak üzere üç yeni modelin üretim yeri olacak.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar