Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilGTA yayıncısı Take-Two, mobil oyun devi Zynga'yı 12.7 milyar dolara satın alıyor

GTA yayıncısı Take-Two, mobil oyun devi Zynga’yı 12.7 milyar dolara satın alıyor

Meral Erden: GTA yayıncısı Take-Two, mobil oyun devi Zynga'yı 12.7 milyar dolara satın alıyor 1

GTA yayıncısı Rockstar Games‘in yayıncısı olan Take Two Interactive‘den geçtiğimiz saatlerde oyun dünyası adına büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Take Two, Zynga’yı Satın Aldı

Borderlands, NBA 2K ve BioShock yayıncısı 2K’in ve Grand Theft Auto yapımcısı Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive, geçtiğimiz saatlerde mobil oyun sektörünün liderlerinden olan Zynga’yı satın alacağını açıkladı. Açıklamaya göre bu satın alım için ücret 12.7 milyar dolar. Son döneme baktığımızda en büyük satın alımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Açıklamalara göre Zynga bu satın alımın ardından şirket içerisinde kendi markası olarak devam edecek. Zynga, geçtiğimiz yıllarda Türk oyun stüdyosu Peak Games’i satın aldığında ülkemizde bir hayli gündem olmuştu. Zynga’nın büyük başarı hikayeleri arasında Harry Potter: Puzzles & Spells, Merge Dragons!, Zynga Poker, Farmville, Words with Friends ve CSR Racing gibi oyunları sayabiliriz.

Bu satın alımın ardından Take-Two kendi IP’leri için daha fazla mobil oyun görebiliriz anlamına geliyor ki ilk açıklamalar da bu şekilde. Yalnızca mobil versiyonu olan GTA görür müyüz sorusu da şimdiden gündeme gelmeye başladı.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar