Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaOyunHawk ve Vampire Survivors bir ortada: 2023'ün göz arkası edilen kusursuz oyunu

Hawk ve Vampire Survivors bir ortada: 2023’ün göz arkası edilen kusursuz oyunu

Bu etkileyici oyun, beklenmedik bir formda oyuncuların beğenisini kazanarak, yılın en çok konuşulması gereken fakat en az dikkat çeken üretimlerinden biri haline geldi.

Bu yıl Steam Next Fest, sayısız demo sunarak indie oyun dünyasının en havalı üretimlerini öne çıkardı. Lakin radarımdan kaçan bir oyun, nitekim direnmek güç olan bir teklif sunuyor: Ya Tony Hawk’ın havalı hareketleri, Vampire Survivors’ın roguelike yapısına dahil edilseydi?

Motordoom isimli oyun, cehennemi andıran ultra havalı şekli ve kusursuz oynanışı ile dikkat çekiyor. Mağaza sayfasında, “yüksek oktanlı, duyusal savaşları akıcı hareket ve hüner mekanikleri ile birleştiren bir sürü shooter” olarak tanımlanıyor. Cehennemin yaratıklarını alt ederken burun kayması yapmak ve onları yok etmek, karakter yükseltmeleri olarak bilinen şeytani armağanlar kazandırıyor.

Motordoom, gitgide daha güçlü hale gelmenizi sağlayan tipik on dakikalık koşulara sahip. Bu sürecin sonunda iğrenç bir işverenle karşılaşıyorsunuz, lakin oyunun meta ilerlemesi de dikkat cazip. Örneğin, vakitle vefat bisikletinizi yanlara monte edilmiş testere yahut azamî sıhhatinizi artıran bir “ölüm kabı” ile modifiye edebilirsiniz.

Bu tümüyle hayli kuvvetli görünüyor, değil mi? Yüksek puanlar elde etmek için havada uçuşan şeytanları amaç alırken hünerler sergilemek. Evet, bazen kamera pürüz olabiliyor, lakin Motordoom, atış yapma konusunda yenilikçi bir yaklaşıma sahip. Rollerdrome usulünde, nişan alırken vakit yavaşlıyor – aksi takdirde oyun, en yakın poligonal kabusu otomatik olarak gaye alıyor.

Genel olarak, Motordoom, yeni kamera açısı, etkileyici dizaynlar ve elbette, profesyonel kaykay yahut bisiklet sürme sayesinde, bullet-hell-meets-roguelike alanında taze bir rakip. Tam sürümü beklerken, oyunun demosu Steam üzerinden indirilebilir durumda.

Diğer yandan, Steam Kış İndirimi, sayısız başka kapalı cevherde indirimlerle devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar