Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunXbox Game Pass, 2023'te büyük bir sıçrama yaptı! Oyuna Doyduk!

Xbox Game Pass, 2023’te büyük bir sıçrama yaptı! Oyuna Doyduk!

PlayStation ve Nintendo’nun oyun mükafatlarını topladığı bir periyotta, Xbox Game Pass abonelerinin aslında büyük karlar elde ettiği gözden kaçmamalı. TrueAchievements’ın yaptığı hesaplamalara nazaran, Xbox Game Pass’te yer alan her yeni oyunun maliyeti toplamda yaklaşık 9000 dolar kıymetindeydi.

Starfield ve Hi-Fi Rush üzere hoş oyunları bünyesine ekleyen Game Pass, aboneleri için keşfedilmeyi bekleyen heyecan verici oyunlarla yer verdi. Xbox Game Pass’in dev üçüncü parti oyunları ve yaratıcı İndie oyunları getirme konusundaki kararlılığı takdir topladı. Xbox Game Pass’e eklenen oyunların toplam fiyatları ise aşağıdaki üzere sıralanıyordu:

 ABD için 8763 dolar,

 Birleşik Krallık için 7695 pound,

 Kanada için 11425 Kanada Doları

Avustralya için 13392 Avustralya Doları,

 Avrupa için 8879 euro ve

Brezilya için 36898 real.

Xbox Oyuncularına Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Ben uzun müddettir bir Xbox Game Pass abonesiyim ve bilhassa yılın başlarında Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden’ın çıkışlarıyla bu servisten kimi yararları gördüm. Fakat, Xbox Series X’im olmadığı için Dead Space ve Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name üzere büyük eklentileri kaçırdım. Starfield’ı bile bulut üzerinden yayınlamaya çalışan Xbox One konsolum adeta taşınabilir bir konsola dönüşüyor üzereydi.

Xbox Game Pass, 2023’te büyük bir sıçrama yaptı! Oyuna Doyduk!

Buna karşın, birçok Xbox oyuncusu PlayStation Plus’a kıyasla bu hizmetle olağanüstü oyunlar deneyimledi. Cocoon ve Sea of Stars üzere indie oyunları ve Lies of P ve Persona 5 Tactica üzere çok beklenen başlıklar nitekim büyük ilgi gördü.

Gelecek yıl da sürat kesmiyor üzere görünüyor. Game Pass aboneleri, şahsen en çok beklediğim RPG’lerden biri olan Persona 3 Reload’a Şubat ayında erişebilecekler. Ayrıyeten, yıl içinde Avowed, Towerborne ve Senua’s Saga: Hellblade 2 üzere özel oyunlar servise eklenecek. Bu, daha sonra bilhassa gelecek etkinliklerde duyurulacak olan birçok oyunu hesaba katmıyor (artık E3 olmasa da).

Eğer aslında bir Xbox oyuncusuysanız, Xbox’tan aldığınız Spotify Wrapped usulü yıl sonu özetinizden Game Pass’in ne kadar büyük bir bedel olduğunu bilirsiniz. Hem PC hem de konsol erişimi içeren Xbox Game Pass Ultimate aylık 16.99 dolar (ülkemizde üç aylık fiyatı 400TL) ve epeyce kapsamlı bir kataloğa sahip. Fakat, 9000 dolar kıymetindeki oyunlar uygun bir muahede üzere görünse de, 2023 yılında kimi kullanıcılar Microsoft’un servisin fiyatını artırdığını gördü.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar