Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaOyunHonda Tesla'ya boyun eğdi! "Size katılıyoruz!"

Honda Tesla’ya boyun eğdi! “Size katılıyoruz!”

2025 ve sonrasında satışa çıkacak Honda modellerinde Kombine Şarj Sistemi (CCS) yerine NACS kullanılacak. Otomobil üreticisi, 2025 öncesi Honda’ların Tesla’nın sistemini kullanarak şarj etmesine müsaade verecek bir adaptör geliştirdiğini söylüyor; çünkü bu sistem, Elon Musk ve şirketin bunu rakiplerine açmasından bir yıldan kısa bir müddet sonra Kuzey Amerika standardı olarak kendini kanıtlıyor.

Amerika’da Honda bugün X’te (eski ismiyle Twitter) “Honda’nın Kuzey Amerika Şarj Standardını (NACS) benimseyerek Honda ve Acura #EV müşterileri için süratli şarj erişimini genişleteceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Şirket, 2025 yılında Kuzey Amerika’da NACS limanını da içeren yeni bir MESKEN modelini piyasaya sürmeyi planladığını söyledi; Bu noktadan sonra tüm Honda EV’leri Tesla’nın standardını kullanacak.

Honda Tesla’ya boyun eğdi! “Size katılıyoruz!”

Honda birebir vakitte BMW, General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes ve Stellantis ile Kuzey Amerika’da yeni bir şarj ağı oluşturmayı amaçlayan yakın vakitte oluşturulmuş bir kümenin da modülü. Honda ve öbür araba üreticileri temmuz ayında “elektrikli araçlara geçişi hızlandırmak” ve “sıfır emisyonlu sürüşü daha da cazip hale getirmek” istediklerini söylediler. Honda’nın bugünkü basın açıklamasında NACS’ın benimsenmesinin bu planlara “ek olarak” mevcut olduğu belirtiliyor lakin Honda’nın bugünkü NACS duyurusunun koalisyonun stratejisini etkileyip etkilemeyeceği yahut nasıl etkileyeceği şimdi açıklanmadı.

Kuzey Amerika’da NACS’ın benimsendiğini duyuran öteki araç üreticileri ortasında Ford, GM, Mercedes, Polestar ve Volvo yer alıyor. Buna ek olarak Teksas, haziran ayında devlet tarafından finanse edilen MESKEN şarj istasyonlarının NACS’yi içermesi gerektiğini duyurmuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar