Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilHuawei Global Analist Tepesi'nde dijital gelecek için birlikte büyüme vurgusu

Huawei Global Analist Tepesi’nde dijital gelecek için birlikte büyüme vurgusu

Bu yıl yirminci sefer düzenlenen Huawei Global Analist Doruğu, Huawei İdare Konseyi Lider Yardımcısı ve CFO’su Sabrina Meng’in açılış konuşmasıyla başladı. Huawei’in ağ teknolojileri, depolama ve bulut üzere alanlara yatırım yapmaya devam edeceğinin altını çizen Meng şunları söyledi;

“Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, mümkün olan en düşük maliyetlerle en düzgün dijital altyapı tecrübesini sunmayı amaçlıyoruz. Amacımız, kurumların dijitalleşmesine yardımcı olurken, operasyonları dijitalleştirmek, dijital platformlar oluşturmak, platform tabanlı yapay zekayı aktifleştirmek ve yapay zekanın kullanım oranını artırmak. Bu heyecan verici dijital gelecekte birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Huawei Global Analist Tepesi’nde dijital gelecek için birlikte büyüme vurgusu

Huawei’in yaklaşık on yıllık dijital dönüşüm tecrübesiyle elde ettiği üç değerli sonuca vurgu yapan Meng konuşmasında; strateji, bilgi idaresi ve yapay zekanın kıymetine de değindi. Dijital dönüşümün özünde stratejik planlama ve stratejik seçimlerle ilgili olduğunu söz eden Meng, “Başarılı bir dijital dönüşüm teknoloji tarafından değil, strateji tarafından yönlendirilmelidir” dedi. Meng, ikinci değerli noktanın ise bilgi olduğunu belirtirken, dataların farklı boyutlar ortasında entegre edilmesinin değerli ölçüde bedel yaratacağını söyledi. Üçüncü kıymetli kavram olan olan yapay zekanın ise bir manada varış noktası olduğunu söyleyen Meng, dijital dönüşümünde, operasyonların yapay zeka ile dijitalleştirilmesinin değerli bir rol oynadığının altını çizdi.

Huawei Stratejik Araştırma Enstitüsü Lideri Dr. Zhou Hong ise konuşmasında şu tabirlere yer verdi. “Akıllı bir dünyaya hakikat ilerlerken ağ teknolojileri ve bilgi süreç yaklaşımlarını yine ele almak ehemmiyet taşıyor. Önümüzdeki on yıl içinde ağ teknolojilerinin yeteneklerini artırmayı hedefliyoruz. Bilgi teknolojilerinde yeni modellere, yeni mimarilere ve yeni bileşenlere ulaşmamızı sağlayacak olan yapay zekayı manaya ve denetim etme marifetimizi geliştireceğiz. Ayrıyeten sanayi uygulamaları için yapay zekanın yeni kullanım alanlarını keşfetmeye devam edeceğiz.”

Huawei Global Analist Tepesi, dalların dijitalleşmesinde üretkenliğin kıymeti, dijitalleşme sürecinde karşılaşılan zorluklar, önerilen hareket planları ve sektörel beklentilerin ele alındığı panellerle sona erdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar