Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk’tan ünlülere ikili standart!

Elon Musk’tan ünlülere ikili standart!

Twitter’un doğrulama siyasetleriyle ilgili son gelişmede, milyarder teşebbüsçü Elon Musk, ünlü Amerikalı muharrir Stephen King ve basketbol efsanesi LeBron James üzere favori kişiliklerine yardım etmek için devreye girdi. Musk, son vakitlerde Bill Gates ve Bollywood yıldızı Shah Rukh Khan üzere birçok kıymetli bireyden mavi doğrulama rozetini kaldıran toplumsal medya platformunda kendi ceplerinden bu şahısların mavi rozetlerinin ödenmesini sağladı.

Twitter’ın yeni siyaseti, kullanıcıların mavi doğrulama rozeti almak için fiyatlı hizmeti Twitter Blue’ya abone olmalarını gerektiriyor. Lakin birtakım ünlülerin bu siyasetten muaf olduğu görülüyor. Stephen King, yakın vakitte attığı bir tweet’te Twitter Blue’ya abone olmadığını, fakat hesabında mavi bir rozet olduğunu belirtti. Musk, tweetine karşılık olarak “Rica ederim, namaste” dedi.

Elon Musk’tan ünlülere ikili standart!

Daha evvel doğrulama için ödeme yapmayacağını belirten LeBron James’e de Twitter Blue aboneliği fiyatsız olarak sunuldu. Medya danışmanı, James’in doğrulama için ödeme yapmadığını doğruladı. Buna karşın, Twitter profilinde hala mavi bir rozet bulunuyor, bu da doğrulanmış olduğunu gösteriyor.

Bu gelişme, Twitter’ın doğrulama siyasetleriyle ilgili soruları ve ünlülerin ayrıcalıklı muamele görüp görmediklerini ortaya koydu. Birtakım kullanıcılar, şirketin olağan kullanıcıların doğrulama için ödeme yapması gereken iki düzeyli bir sistem oluşturduğu ve ünlülerin bunu fiyatsız aldığı için eleştirdi.

Bu durum, toplumsal medya platformlarının siyasetleri ve uygulamalarındaki şeffaflık ehemmiyetinin altını çiziyor. Twitter, tüm kullanıcılar için doğrulama siyasetlerini netleştirmeli ve bu hususta kaygıları ele almalı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar