Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Mate 60, iPhone 15 Pro'yu geride bıraktı

Huawei Mate 60, iPhone 15 Pro’yu geride bıraktı

Huawei Mate 60 serisi, yakın zamanda Çin’de kutlanan Az bir “süper ay” olayına denk gelen Orta Sonbahar Bayramı sırasında fotoğrafçılıkta sıra dışı bir performans gösterdi. Bu olay, Çin’in çeşitli bölgelerinde, bilhassa Kuzeybatı Çin, Kuzey Çin, Jiangnan ve Güney Çin’de ayı izlemek için eksiksiz şartlar sundu. Bu fırsatı kıymetlendiren birçok insan, etkileyici ay fotoğrafları çekti.

Huawei Mate 60 serisinin bu alanda popülerliği, bu periyotta ay fotoğrafları çekerken öne çıktı. Kullanıcılar, bu akıllı telefonla çekilmiş etkileyici ay fotoğraflarını geniş bir kitleyle paylaştı. Kimi blog yazarları, telefonun ayın pozlamasını ayarlayabilme yeteneğine dikkat çekti; bu, Huawei’nin üstün algoritması sayesinde mümkün oldu.

Şinasi Kaya: Huawei Mate 60, Iphone 15 Pro'Yu Geride Bıraktı 1

Bir duyumcu olan “Pishumadia” isimli blog müellifi, Huawei Mate 60 RS Ultimate ile iPhone 15 Pro Max ortasında bir ay fotoğrafçılığı karşılaştırması yaptı. Örnek fotoğraflara dayanarak, birinci telefonun ayrıntı ve netlikte daha üstün olduğunu belirtti.

Huawei Mate 60, iPhone 15 Pro’yu geride bıraktı

Geçtiğimiz yıl Huawei, ay fotoğrafçılığı için özel bir metot ve aygıtın patentini aldı. Bu patentli prosedür, aygıtın otomatik olarak ayı tanımasını, net bir biçimde odaklanmasını ve farklı pozlama ayarlarıyla çoklu kareler yakalamasını sağlıyor. Bu, parlak ve net bir art plana karşı hoş bir halde tanımlanmış bir ayın şahane fotoğraflarını üretir.

Huawei, bu özelliğin, standart çekim modlarını kullanarak tüm kullanıcılar için etkileyici ay fotoğrafları çekmeyi mümkün kıldığını belirtiyor. Lakin Huawei Mate 60 serisinin ay fotoğrafçılığındaki mahareti hakkındaki bu bilgiler, kullanıcılar tarafından paylaşılan fotoğraflara ve blog incelemelerine dayanıyor, bu nedenle ferdî tercihler ve tecrübelerle etkilenebilir.

Huawei Mate 60 RS Ultimate Design, Çin’deki piyasaya sürülmesinin akabinde güçlü bir piyasa reaksiyonu aldı. Bu aygıt, etkileyici bir 6,82 inç OLED LTPO 120Hz ekran, yüksek kaliteli kameralarla donatılmıştır ve Harmony OS 4.0 ile güçlendirilmiş Kirin 9000s yonga seti ile çalışıyor. Aygıt, başlangıç fiyatı 11.999 yuan (1.642$) olan iki farklı modelde geliyor. Alıcılar ayrıyeten çeşitli avantajlarla birlikte bir yıllık Huawei kart üyeliği ve özel muhafaza kılıfları sunuluyor. Huawei hayranları, telefonu satın alabilmek için erken saatlerde sıraya girdi, bu da Çin’deki iPhone lansmanlarındaki heyecanı yansıtıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar