Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Mate 60 Pro'nun can sıkıcı bir istikameti ortaya çıktı

Huawei Mate 60 Pro’nun can sıkıcı bir istikameti ortaya çıktı

Huawei’nin, Amerika’nın yasaklarından sonra ürettiği ve piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefon olan Mate 60 Pro, teknoloji dünyasında büyük ilgi görmüş ve birçok tartışmaya neden olmuştur. Bu telefon, Huawei’nin Amerikalı bileşen tedarikçilerinden gereç almasını engelleyen yasaklardan bu yana piyasaya sürdüğü birinci gerçek manada dikkat cazibeli eserdir. Fakat, şirket bu yasaklara karşın 5G takviyeli, 7nm’lik bir yonga setiyle Mate 60 Pro‘yu başarılı bir formda üretmeyi başardı.

Özellikle teknoloji dünyasında tanınmış olan YouTube kanalı PBKreviews, bu telefonun iç yapısını gözler önüne seren bir parçalama görüntüsü yayınladı. Bu görüntüde, telefonun ana kartının altında bulunan ve HiSilicon Kirin 9000s yonga setinin üstünde yer alan SK Hynix RAM çiplerine dikkat çekildi. Lakin SK Hynix, 2020’den bu yana Huawei’ye RAM çip satmadığını belirtiyor ve bu durumu araştırmaya aldığını tabir ediyor.

Huawei Mate 60 Pro’nun can sıkıcı bir tarafı ortaya çıktı

PBKreviews’in görüntüde dikkat çektiği bir öbür değerli husus ise Huawei Mate 60 Pro’nun ekranı oldu. Aygıtın ekranının çıkarılması sırasında büyük zorluklar yaşandı ve bu süreçte 6.82 inç boyutundaki LTPO AMOLED ekranı tamir edilemez bir halde ziyan gördü. Bu, ekranın hayli sıkı bir formda yapıştırıldığı ve değiştirilmesinin hayli güç olabileceği manasına geliyor. Bununla birlikte, yapılan bir düşürme testinde telefonun Kunlun 2 camının ne kadar güçlü olduğu da gözler önüne serildi.

Yapılan incelemelerin ve testlerin sonucunda, Huawei Mate 60 Pro‘nun tamir edilebilirlik oranı 10 üzerinden 5 olarak belirlendi. Bu oran, aygıtın iç bileşenlerinin ve ekranının tamir edilmesinin güç olabileceği manasına gelmektedir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar