Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaYapay Zekaİddia: iOS 18, Yapay Zeka Destekli Yaşam Koçuna Sahip Olacak

İddia: iOS 18, Yapay Zeka Destekli Yaşam Koçuna Sahip Olacak

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bundan birkaç hafta önce yeni patentleri ile haberlerimize konuk oldu. Hatırlayan okurlarımız vardır; Apple’ın yeni patentleri, giyilebilir teknolojik ürünler aracılığıyla kullanıcıların tüm vücut hareketlerini takip edebilmeye, bu sayede daha iyi sağlık özellikleri oluşturabilmeye yarıyordu. Şimdi bu patentlerle bağlantılı yeni bir gelişme yaşandı.

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın iOS 17 ve sonraki sürümlerle ilgili çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Deneyimli Apple analistinin iddiasına göre Apple, iOS 17 ile piyasaya sürülecek iPadOS 17’de ilk kez Sağlık uygulaması sunacak. Üstelik iOS 17, kullanıcıların duygu durumlarını takip edebilecek. Ayrıca Apple’ın Sağlık uygulaması, iOS 17 itibarıyla miyop gibi görme bozukluklarının tespit edilmesi için de yardımcı olacak. Ancak tüm bunların ötesinde önemli bir husus var.

iOS 18, Sağlık uygulaması için devrim yapacak!

Meral Erden: İddia: Ios 18, Yapay Zeka Destekli Yaşam Koçuna Sahip Olacak 1

Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, özellikle de iOS 18 için büyük planlara sahip. Gurman, Apple’ın önümüzdeki yıl “yapay zeka destekli yaşam koçu“nu kullanıcıların beğenisine sunacağını söylüyor. Şimdilik “Quartz” olarak kodlanan yeni özellik, insanların beslenme alışkanlıklarını dengelemek ve spor yapması için teşvik etmek gibi önemli hususlar için kullanılacak. 

Şu an için kesinleşmiş hiçbir şey olmasa da Apple’ın yapay zeka destekli yaşam koçu, Apple Watch’tan aldığı veriler ışığında hareket edecek. İşte bu da şirketin hareket takip patentlerini nerede kullanacağını açıklamaya yetiyor. Ufak bir beyin fırtınası yapacak olursak; Apple’ın sanal yaşam koçu, örneğin spor yaparken hareketlerimizi takip edecek ve hatalı yaptığımız bir noktada bizleri uyaracak. Böylelikle sadece sağlıklı olmak veya kilo vermek için tüketiciler, bu işi bilinçli bir şekilde gerçekleştirmiş olacaklar.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar