Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaOyunBlizzard yeni bir dava ile karşı karşıya!

Blizzard yeni bir dava ile karşı karşıya!

NetEase, şirketin durdurulan oyunlar için geri ödeme yapmak ve satılmayan eser envanterinden yatırımları telafi etmek için kullanılacağını söylediği 300 milyon Yen (yaklaşık 43,5 milyon dolar) tazminat istiyor.

NetEase, Blizzard’ın durdurulan oyunlarla ilgili müşteri geri ödemelerini halletmesi gerektiğini söylüyor. NetEase ayrıyeten, özgün kontratın, MMO odaklı oyun sitesi Wowhead tarafından bildirildiği ve çeviri edildiği üzere, yayıncının “tek taraflı hakları” lehine Blizzard’a “eşit olmayan kurallar ve koşullar” verecek formda tabir edildiğini argüman ediyor. Blizzard’ın ebeveyninden bir temsilci Activision şirketi şimdi davaya ait rastgele bir resmi evrak görmediğini ve NetEase’in geri ödemelerden ve “operasyonlar” şemsiyesi altına giren başka her şeyden “sözleşmeden sorumlu” olduğunu söyledi.

Blizzard yeni bir dava ile karşı karşıya!

NetEase ayrıyeten Blizzard’a gelecekteki oyunlar için büyük bir avans sağladığını da sav ediyor. Çinli geliştirici, bu oyunların hiçbir vakit bitmediğini yahut yayınlanmadığını, ayrıyeten Blizzard’ın başlangıç parasının hiçbirini iade etmediğini söylüyor.

Blizzard ve NetEase, uzun vadeli lisans mutabakatını yenilemek için müzakereler sona ermeden evvel son 14 yıldır başarılı ortaklardı. Bu, oburlarının yanı sıra World of Warcraft, Overwatch 2, Starcraft ve Diablo III üzere tanınan oyunlar da dahil olmak üzere bölgedeki tüm Blizzard oyunlarının ve hizmetlerinin büsbütün durdurulmasına yol açtı. Milyonlarca Çinli oyuncu, hesaplarına ve ilgili datalara erişimini kaybetti. Kimileri öteki bölgelerdeki yeni hesaplarla sıfırdan başladı, fakat birçok (112 milyon kişi) geri ödeme seçeceğini tercih etti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar