Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaOyunInsomniac ve Sony'e büyük şok!

Insomniac ve Sony’e büyük şok!

Cyber Daily’nin haberine nazaran Insomniac Games’in Rhysida’ya ödeme yapması için bir haftalık mühlet doldu ve küme çalınan bilgileri açıklama tehdidini yerine getirdi.

Veriler dahili İK dokümanlarını, çalışanların konuşmalarının ekran manzaralarını ve daha fazlasını içeriyor lakin asıl odak şimdi piyasaya sürülmemiş Wolverine görüntü oyunu. Yayınlanan evraklar, düzey tasarımı, karakterler ve oyundan gerçek ekran imgeleri hakkında detaylar içeriyor. Ayrıyeten Sony ve Marvel ortasında, birincisi Wolverine olmak üzere yakında çıkacak üç X-Men oyununu belirleyen, öbür ikisinin ismi şimdi açıklanmayan bir yayın mutabakatı imzalandı. Bununla birlikte, oyun başına 120 milyon dolar harcamayı planlayan Sony’nin Wolverine’i 1 Eylül 2025’e kadar, oburlarının ise sırasıyla 2029 ve 2033’ün sonuna kadar piyasaya sürmesi gerektiği belirtiliyor.

Insomniac ve Sony’e büyük şok!

Rhysida’nın birinci fidye talebi, sadece Insomniac Games’e değil, herkesin datalara teklif vermesine imkan tanıdı ve görünen o ki bilgilerin bir kısmı satın alındı. Fidye yazılımı kümesi, satılmayan tüm bilgilerin açık edildiğini lakin çalınan bilgilerin sadece %98’inin kamuya açık olduğunu belirtti. Rhysida, satın alınan hiçbir datanın yine satılmaması gerektiğini kaide koştu lakin yeni sahiplerin bu kurala uyup uymayacağını kim bilebilir?

Rhysida sırf Sony içindeki Insomniac Games’i amaç aldı fakat mayıs ayında başka bir taarruz, 6.800 mevcut ve eski çalışanın ferdî datalarına erişim sağlamıştı. Fidye yazılımı kümesi CLOP’un üstlendiği hücum ekim ayında kamuoyunun bilgisine sunuldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar