Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 ile iPhone 15 Pro'da Aynı Kamera Bulunacak

iPhone 15 ile iPhone 15 Pro’da Aynı Kamera Bulunacak

Eylül ayı yaklaştıkça ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili haberlerimizin sayısı da artıyor. Bunun nedeni, tahmin edebileceğiniz üzere iPhone 15 serisinin giderek yaklaşıyor olması ve sızıntıların artması. Günler geçtikte, amiral gemisi telefonlarla ilgili daha fazla bilgi gün yüzüne çıkıyor. Gelen son haberler ise iPhone 15 ile iPhone 15 Plus’la ilgili.

Apple, son birkaç yıldır baz modeller ile Pro modeller arasındaki farkı açmaya çalışıyor. Bunun en net örneği, iPhone 14’te 12 MP ana arka kamera yer alırken, iPhone 14 Pro’da ise 48 MP ana arka kamera bulunuyor olması. Ancak iPhone 15 ailesi, bazı kafa karıştırıcı özelliklerle donatılacak gibi görünüyor. Zira gelen haberlere göre iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te bulunan ana arka kameranın aynısını kullanacak.

Baz modellerdeki ana arka kamera 48 MP’e yükseliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15 Ile Iphone 15 Pro'Da Aynı Kamera Bulunacak 1

Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International bünyesinde çalışmalarını sürdüren Analist Jeff Pu, Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta 48 MP çözünürlük sunan bir ana arka kamera bulunacağını ileri sürdü. Üstelik bu kamera sensörü, öncekilerden daha gelişmiş olacak. Ancak Jeff Pu’ya göre daha fazla ışık yakalama kapasitesine sahip olan bu sensör, iPhone 15 ile iPhone 15 Plus üretimlerinde gecikmeye yol açacak. 

Bu iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı, nihai olarak eylül ayındaki etkinlikte belli olacak. Ancak Jeff Pu, Apple’ın iPhone 15 Pro modellerde fiziksel olmayan tuş kullanmaktan vazgeçtiğini söyleyen ilk isimdi. Sonraki aşamada bu iddia, farklı kaynaklar tarafından da dile getirilmişti. Bu yüzden iddiayı önemsemekte fayda var. Eğer iPhone 15 ile ilgili planlar içerisindeyseniz, bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar