Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 kullanıcıları dikkat: Bu şarj aleti telefonunuzu bozuyor!

iPhone 15 kullanıcıları dikkat: Bu şarj aleti telefonunuzu bozuyor!

Apple’ın yeni iPhone 15 modelleri, kullanıcılar için sıcak bir mevzu haline geldi. Şirket, aygıtların çok ısındığına dair gelen geri dönüşleri kabul etti ve bu sorunun yakında yayınlanacak bir yazılım güncellemesi ile çözüleceğini duyurdu. Fakat bu, yeni iPhone’ların karşılaştığı tek sorun değil. Yapılan bir rapora nazaran, iPhone 15 serisi aygıtların içerisinde bulunan NFC çipi, BMW arabalarının kablosuz şarj pediyle şarj edildiğinde bozulabiliyor.

Özellikle iPhone 15 Pro kullanıcılarından gelen şikayetlere nazaran, BMW sahipleri X platformunda (eskiden Twitter) aygıtlarını araçlarının kablosuz şarj pediyle şarj ettikten sonra iPhone 15’lerin NFC çiplerinin çalışmadığını söz ettiler. NFC (Yakın Alan İletişimi) çipi, Apple Hisse ve dijital otomobil anahtarları üzere özelliklerin kullanımını sağlar.

iPhone 15 kullanıcıları dikkat: Bu şarj aleti telefonunuzu bozuyor!

Kullanıcılar, iPhone’larını BMW araçlarıyla şarj ettikten sonra, Cüzdan uygulamasında “Apple Hisse Ayarlanamadı” yanılgısıyla karşılaştıklarını belirtiyor. MacRumors’un raporlarına nazaran, Apple bu yanılgıyı doğruladıktan sonra birtakım kullanıcılara yeni aygıt verdi.

Bu meseleden en çok şikayetçi olan kullanıcıların büyük bir kısmı iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max sahipleri. Fakat standart iPhone 15 ve 15 Plus modellerinin de bu sıkıntıdan etkilenebileceği belirtiliyor. Şu an için hangi BMW modellerinin bu probleme neden olduğu bilinmiyor.

Sorunun neden kaynaklandığı şimdi belirlenemedi. NFC başarısızlıklarının ne kadar yaygın olduğu konusunda da bir bilgilendirme yapılmadı. Apple şimdi bu bahiste bir açıklama yapmadı, fakat şirketten yakın vakitte bir açıklama bekleniyor. Şimdilik, iPhone 15’inizi BMW’nizin kablosuz şarj aygıtıyla şarj etmekten kaçınmanızda yarar var.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar