Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Apple’ın iPhone 15 serisinin lansmanı sonrasında iPhone 16 serisi üzerindeki ağır çalışmaları devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bilgilere nazaran, bu serinin içinde yer alan iPhone 16 Ultra modeli, Apple Vision Pro teknolojisi ile uyumlu çalışmak üzere üç adet yeni küçük kamera ile donatılabilir.

Bir duyum hesabı sahibi olan Majin Bu, iPhone 16 serisi hakkında çeşitli yeni ayrıntıları Twitter üzerinden paylaştı. Bu duyumlara nazaran, iPhone 16 Ultra’nın art kısmında üç ana kamera yer alacakken, bu kameraların yanı sıra üç küçük ek kamera daha bulunacak. Bu kameraların emeli tam olarak belirtilmemiş olsa da, Apple Vision Pro teknolojisi ile ilişkilendiriliyor.

iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Amerika’da satışa sunulacak olan modellerde mmWave modunu değiştirebilmek ismine bir düğme bulunması bekleniyor. Bu düğme, kullanıcıların vakit zaman 6GHz frekansının altına geçerek, daha fazla güç tasarrufu, daha geniş menzil ve daha yüksek güvenilirlik elde etmelerine imkan tanıyacak. Ayrıyeten, iPhone 16’nın 120Hz ProMotion özelliği ve çift art kamera suramı ile geleceği söyleniyor.

iPhone 16 Pro modeli hakkında paylaşılan bilgiler ise epey dikkat cazibeli. Kelam konusu modelin büyük bir değişiklikle gelmesi, onu piyasadaki en kıymetli model haline getirebilir. Daha evvel gelen raporlara nazaran, iPhone 16 serisinin tamamı Wi-Fi 7 dayanağı ile birlikte gelecek. Bu sayede kullanıcılar daha süratli kablosuz ilişki suratlarına ve daha düşük gecikme müddetlerine sahip olacaklar.

Son olarak, tüm iPhone 16 modellerinin daha yüksek kablosuz internet suratlarına ve düşük gecikme mühletlerine sahip olabilmesi için Wi-Fi 7 takviyesiyle donatılması bekleniyor. Bu, kullanıcılara kesintisiz bir internet tecrübesi sunacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar