Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilİşte Realme’nin birinci periskop telefotolu kamerası!

İşte Realme’nin birinci periskop telefotolu kamerası!

Realme’nin küresel kanadı, yeni bir telefonun gelmekte olduğuna dair ipuçları vermeye başladı. Bu aygıtın dikkat çeken özelliği, periskop telefoto kamerası ile donatılmış olması. Ne yazık ki, şirket bu gizemli aygıtın ismini şimdi açıklamadı. Bu nedenle, yaklaşmakta olan Realme GT 5 Pro amiral gemisi telefonu ya da üst seviye fotoğrafçılık özelliklerine sahip yeni bir orta segment telefon olabilir.

Aşağıda gördüğünüz görselden, bu gizemli Realme aygıtının yuvarlak bir kamera modülüne sahip olduğunu anlayabilirsiniz. İki kamera halkası ve periskop zoom kamerası olduğu düşünülen dikdörtgen bir ünite bu modülde bulunuyor.

Realme, yakın vakitte Çin’de Realme GT 5av amiral gemisi telefonunu piyasaya sürdü ve artık Realme GT 5 Pro isminde daha güçlü bir aygıt üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu aygıtın Realme’nin periskop telefoto kamera özellikli birinci telefonu olabileceği argüman ediliyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmiş bu akıllı telefonun bu yıl içinde ya da 2024’ün başında Çin’de tanıtılıp tanıtılmayacağı şimdi belirli değil.

İşte Realme’nin birinci periskop telefotolu kamerası!

Ancak, ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın Weibo’da yaptığı yakın tarihli bir paylaşım, farklı bir öykü anlatıyor. Duyumcuya nazaran, periskop telefoto kamera özelliğiyle gelen yeni bir orta segment Realme akıllı telefonu yakında tanıtılacak. Aygıtın ismini açıklamasa da, fotoğrafçılık yeteneklerinin beklentileri aştığını ve kategorisinde nadiren görülen bir performans sunduğunu belirtti.

iPhone 15 serisinin lansmanının akabinde ortaya çıkan üstteki görsel, “Sadece Max zoom yapabilir” bildirisini taşıyor. Bilindiği üzere iPhone 15 Pro Max, 5x optik zoom özellikli periskop telefoto kamera ile donatılan Apple’ın birinci telefonu ve başlangıç fiyatı 1.119$. Bu afiş, yakında tanıtılacak bir Realme telefonunun, muhtemelen iPhone 15 Pro Max‘den çok daha uygun bir fiyata yüksek optik zoom sunacağını ima ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar