Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobiliQOO 12'nin kamera ayrıntıları netleşiyor

iQOO 12’nin kamera ayrıntıları netleşiyor

Vivo’nun yan kuruluşu olan iQOO, yıl sonuna kadar iQOO 12 akıllı telefon serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Vivo’nun Lider Yardımcısı Jia Jingdong’a nazaran, iQOO 12 serisi “performans şampiyonu” olacak. Bu, tüketicilerin yeni akıllı telefon serisinde dikkate kıymet performans iyileştirmeleri ve heyecan verici sürprizler bekleyebileceği manasına geliyor.

Weibo’dan duyumcu Lee Ang-aung’a nazaran, iQOO 12’nin öne çıkan bir özelliği olacak: daha yüksek fiyatlı modellerde bulunan periskop üslubu telefoto kamera. Şayet bu gerçekleşirse, iQOO 12 bu tıp bir kamera içeren birinci standart sürüm akıllı telefon olacak, bu da değerli bir ilerleme olacak. Fakat lens hakkında ayrıntılı bilgiler şimdi açıklanmadı.

iQOO 12’nin kamera ayrıntıları netleşiyor

Aynı duyumcu, iQOO 12’nin ekran stratejisini değiştirdiğini ve evvelki modelin 2K ekranından 1.5K çözünürlüklü bir ekrana geçtiğini belirtiyor. Bu değişiklik, ekran netliği ile güç verimliliği ortasında bir istikrar bulmayı amaçlıyor. Daha evvel Digital Chat Station isimli duyumcudan gelen bilgiler 2K bir ekrana işaret etse de, yeni bilgilere nazaran iQOO 12’nin 1.5K çözünürlüklü bir ekranla gelmesi daha mümkün.

iQOO 12’nin Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılacağı söyleniyor. TSMC N4P süreciyle üretilen bu çip, Adreno 750 GPU’ya ve yeni Cortex-X4 üstün çekirdeğe odaklanan sekiz çekirdekli bir yapıya sahip. Bu bileşenlerin %15’lik bir performans artışı sağlaması bekleniyor.

Cihazın 50MP ana kamera ile gelmesi, 16GB’a kadar RAM seçenekleri sunması ve 512GB ila 1TB ortasında depolama seçenekleri sunması bekleniyor. Tasarım, düz bir ekran ve art lens modülü için özgün bir çerçevesiz Deco tasarımı içerebilir. Süratli şarjla ilgili olarak, 100W ile 200W ortasında bir tartışma var, fakat iQOO 11S’nin aslında 200W’ı desteklediğini düşünürsek, iQOO 12’nin bu şarj suratını eşleştirmesi yahut aşması beklenen.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar