Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 serisi arz kasvetiyle karşı karşıya kalabilir

iPhone 15 serisi arz kasvetiyle karşı karşıya kalabilir

iPhone 15 serisinin Kore’de 13 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Lakin kimi uzmanlar, makul modellerde kıtlıklar olabileceğini öngörüyor. Bu durumun sebebi olarak, serinin zati piyasaya sürüldüğü ülkelerde, bilhassa Çin ve Japonya üzere bölgelerde iPhone 15 serisinde yaşanan kıtlığa işaret ediliyor. Hakikaten de Çin’de, iPhone 15 Pro Max‘in beklenen sevkiyat tarihi, tedarik düşüncesi nedeniyle Kasım’a kadar ertelendi.

Endüstri uzmanları, Kore’deki kıtlığın muhtemelen iPhone 15 serisinin en üst modellerini etkileyeceğini öne sürüyor. iPhone 14 lansmanı sırasında da Pro model üzere üst modellerde kıtlık yaşandığına dikkat çekiyorlar. Ek olarak iPhone, MZ kuşağı ortasında epeyce tanınan. Bu nedenle iPhone 15 serisine, bilhassa en üst modellere yönelik talebin yüksek olması bekleniyor.

iPhone 15 serisi arz zahmetiyle karşı karşıya kalabilir

Koreli dağıtıcılar da beklenen kıtlıklara hazırlıklı. Bir Kore Telekom çalışanı ETNews’e verdiği demeçte, “iPhone 15 serisi için varsayımı ölçüsü anlamak ve ön sipariş vermeden evvel ölçüsü anlamak ismine süreksiz rezervasyonları kabul ediyoruz ve iPhone 14 serisinden muhakkak daha fazla rezervasyon aldık” dedi.

Benzer biçimde, bir SK Telecom çalışanı şunları ekledi: “iPhone 15 serisinin USB-C tipiyle donatılmış olması nedeniyle pek çok kişi tarafından talep gördüğünü hissediyorum.”

Geçen yıl Kore’de iPhone 14 Pro’da birkaç hafta süren bir kıtlık yaşandı. Apple Kore web sitesi üzerinden satılan üniteler için bile tüketicilerin iPhone 14 Pro’yu alabilmek için bir aydan fazla beklemesi gerekti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar