Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimKöprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor 1

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçişlerinde OGS’nin kaldırılacağını duyurdu. Geçiş ücretleri HGS üzerinden tahsil edilecek. OGS cihazları banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketine dönüştürülecek. Uygulama 31 Mart’ta başlayacak.

Müdürlükten yapılan açıklamada, değişikliğin sebebi olarak, “Ücret toplama sistemlerinde OGS ve HGS olmak üzere iki sistemin olması, otoyol kullanıcıları yönünden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olmaktadır.” ifadelerine yer verildi. Açıklamanın devamı ise şöyle:

Lamborghini 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçlar üretecek

17 sa. önce eklendi

“İş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına, 31.03.2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Üzerinden tahsilatına devam edilecektir.

HGS hesaplarına dönüştürülecek

OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemler alınacak olup. OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesaplarına dönüştürülecektir.

Dönüştürme işlemleri aşamasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.”

Vatandaşların merak ettiği konuların başında OGS cihazının ücretinin iade edilip edilmeyeceği yer alıyor. Yukarıdaki açıklamaya göre OGS cihazı yerine ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek. Ancak OGS cihazı için ücret iadesi yapılmayacak gibi görünüyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Otomobil Teknolojileri Haberleri
  • Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar