Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaBilimKripto para piyasasında domino tesiri; Voyager Digital borca girdi

Kripto para piyasasında domino tesiri; Voyager Digital borca girdi

Meral Erden: Kripto para piyasasında domino tesiri; Voyager Digital borca girdi 1

Kripto para piyasasında yaşanan soluksuz düşüş ve beklenmedik dev projelerin balon gibi patlaması bu alanda çalışan finans projelerini zora soktu. Celsius Network, Babel Finance, 3AC likidite tarafında sıkıntılar yaşıyor. Şimdi Voyager Digital sırada.

Voyager Digital tedbir alıyor

Kripto para piyasasının simsar girişimlerinden Voyager Digital, mevcut müşterilerinin varlıklarını koruyabilmek adına Alameda Research ile bir borç anlaşması yaptı. Anlaşma kapsamında 200 milyon dolarlık nakit ve USDC karışımı ile 15 bin adet BTC borç alındı.

Coinbase borsası frene bastı

3 gün önce eklendi

Voyager Digital düşüş yaşayan piyasada diğer projeler gibi likidite sıkıntısı yaşamak istemiyor. Bu bakımdan sadece sıkıntı olduğunda bu varlıkları kullanacak. Borç alınan varlıklar 2024 sonuna kadar yüzde 5 faiz işletecek.

Kuşku yaratan konu ise Alameda Research. Waves ve Celsius ağlarının değer kaybetmesindeki en büyük unsur olarak gösterilen Alameda Research ile güven anlaşması yapan Voyager Digital’in de benzer bir akıbet yaşamasından korkuluyor. Voyager Digital hali hazırda Kanada borsalarında işlem görüyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Uzay Haberleri
  • Voyager Digital borç anlaşması yaptı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar