Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaMeta'nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Meta, dünya üzerinde en kıymetli şirketlerden biri olup, Facebook, Instagram ve WhatsApp platformları üzerinden kullanıcıların ilgi alanlarına daha derinlemesine dalabileceği 28 farklı yapay zeka profili tanıttı. Meta Connect aktifliği kapsamında duyurulan bu profiller, kullanıcılara kimi mevzularda daha ayrıntılı bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor.

Yenilikçi bir adım olarak, bu yapay zeka profilleri, şirketin farklı iletileşme platformları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp üzerinde yer alıyor. Bu profiller, tanıdık yüzlerle kullanıcılara sunuluyor; lakin bu tanıdık yüzler gerçekte bu karakterleri temsil ediyor, kendilerini değil. Profil içerikleri yapay zeka tarafından oluşturulup, Meta tarafından yönetiliyor. Oluşturulan görsel içeriklerde ise “#ImaginedWithAI” metni ve fotoğrafın sol alt köşesinde bir filigran bulunuyor.

Meta’nın yapay zeka teknolojilerine yatırımları devam ediyor

Bu profilleri oluştururken, Meta kimi ünlü kişiliklerle iş birliği yaptı. Bu ünlülerin yüzleri, yapay zeka profillerini daha tanıdık kılmak ismine kullanıldı. Fakat bu profillerdeki yüzler, gerçekte bu karakterlerin yüzleri olup, ünlülerin kendisi değil. Yani bu profillerin içeriği, yapay zeka tarafından oluşturulan ve Meta tarafından yönetilen içeriklerle dolu.

Bir öteki kıymetli gelişme ise Qualcomm ile Meta ortasındaki iş birliği oldu. Bu iş birliği sayesinde Llama 2 modelleriyle aygıt üzerinde yapay zeka teknolojileri sunulacak. Bu, yapay zeka teknolojilerinin taşınabilir aygıtlarda daha aktif bir halde kullanılmasını sağlayacak.

Sonuç olarak, Meta’nın bu yenilikçi adımı, kullanıcılara ilgi alanları hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor. Yapay zeka teknolojisinin giderek daha entegre bir formda hayatımıza girmesi, bu çeşit yeniliklerin gelecekte de devam edeceğinin bir göstergesi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar