Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Nova 11 SE ve Oppo Find N3'ün tanıtım tarihleri netleşti

Huawei Nova 11 SE ve Oppo Find N3’ün tanıtım tarihleri netleşti

Ekim ayı, akıllı telefon dalında ağır bir ay olarak görünüyor. Çin kaynaklı duyumlar, birçok yeni aygıtın bu ayda tanıtılacağını belirtiyor, bu aygıtların ortasında katlanabilir telefonlar da bulunuyor.

Oppo’nun yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Find N3‘ü önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor. Bu aygıtın en dikkat çeken özelliği, iki katmanlı transistor CMOS sensöre sahip olması. Bu teknoloji, fotoğraf kalitesini değerli ölçüde artırabilir. Sony’nin Lytia imaj sensör markasıyla iş birliği yapan Oppo, bu yeni sensörlerle gelecekteki amiral gemisi telefonlarında “hesaplamalı fotoğrafçılığın yeni dönemini” başlatmayı hedefliyor.

Bu yeni sensör, transistörleri ve fotodiyot katmanlarını iki farklı katmanda tutuyor. Bu sayede daha büyük fotodiyotlar kullanılabiliyor. Böylelikle, şiddetli ışık şartlarında bile daha fazla ışık yakalayarak gürültüyü azaltabilir. Fakat bu teknoloji yeni sayılmaz. Sony, bu yıl Xperia 1 V modelinde ExmorT IMX 888 yonga seti ile iki katmanlı transistor piksel teknolojisini kullanmıştı.

Huawei Nova 11 SE ve Oppo Find N3’ün tanıtım tarihleri netleşti

Oppo Find N3‘ün öteki bir dikkat çeken özelliği ise ekran boyutları. 7,82 inçlik bir iç ekranı var ve bu ekranın çözünürlüğü 2268×2440 piksel. Ayrıyeten, 6,31 inçlik bir dış ekranı da bulunuyor ve bu ekranın çözünürlüğü ise 2484×1116 piksel.

Ancak Oppo dışında öteki markalar da yeni aygıtlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Honor da Ekim ayında yeni bir katlanabilir telefon, akıllı saat ve Play serisinden yeni bir aygıtı tanıtmayı planlıyor. Huawei’nin ise Nova 11 SE serisini tanıtması bekleniyor. Nova 11 SE, TENNA’da listelendi ve bu listeden aygıtın düz bir art panele sahip olduğu, çift daire halinde bir kamera modülüne ve üçlü kamera kurulumuna sahip olduğu görülüyor.

Sonuç olarak, Oppo Find N3‘ün yeni kamera sensörü ile piyasada büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Fakat bu aygıtın dışında, Ekim ayında birçok yeni akıllı telefon modelinin tanıtılması, teknoloji severler için heyecan verici bir ay olacağını gösteriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar