Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaYazılımMicrosoft Edge yapay zekâyı sağ tıklamaya entegre etti

Microsoft Edge yapay zekâyı sağ tıklamaya entegre etti

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft Edge Yapay Zekâyı Sağ Tıklamaya Entegre Etti 1 İnternet dünyasında süratle yükselen yapay zekâ trendine tahminen de en süratli aksiyon alan Microsoft diyebiliriz. Bing arama motoruna ChatGPT tabanlı yapay zekâ sohbet modülünü entegre eden Microsoft sonrasında bunu da Edge tarayıcısına getirmişti. Artık bir adım daha ilerledi.

Microsoft Edge sağ tıklama daha akıllı

Normalde Bing AI yapay zekâ motoru Edge tarayıcısının sağ üst kısmında yer alıyor ve üzerine fare ile geldiğinizde özel penceresi açılarak sohbete başlıyor. Artık tarayıcı içerisinde sağ tıklama işlevine da Bing AI eklendi.

Tarayıcı içerisinde bir metni seçip sağ tıklayarak Bing AI ile Orta seçimini yaptığınızda direkt Bing AI penceresinde açılıyor ve ilgili dataları sıralamaya başlıyor. Bu özellik yalnızca metni seçtiğinizde ortaya çıkıyor. Metni seçmeden sağ tıkladığınızda olağan menü açılıyor.

Bahse mevzu özellik Windows 11 kullanıcılarına yakın vakitte sunulmaya başlayacak. Microsoft ayrıyeten modüler ve opsiyonel özellik dayanağını de kısa mühlet içerisinde tarayıcısına getirecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar