Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaYazılımMicrosoft, OneDrive için hayli değerli adımlar atabilir

Microsoft, OneDrive için hayli değerli adımlar atabilir

Son devirlerde Microsoft’un OneDrive platformu gündemdeki yerini biraz yitirmiş üzereydi. Lakin artık, bu sessizliği büyük bir haberle sonlandırmak üzere oldukları sinyallerini veriyorlar.

Bilindiği üzere, “WalkingCat” isminde, daha evvel Twitter ismini kullanan, duyumlarıyla ün yapmış bir kullanıcı, Microsoft ile ilgili bilgileri medya ile sık sık paylaşıyor. Tıpkı hesap, son vakitlerde Microsoft’a ilişkin bir tanıtım görüntüsünü paylaştı. Görüntüde, havada uçuşan simgeler ve “Organize olmama yardım et” yazısı yer aldı. Birebir görüntü, OneDrive logosuyla devam ediyor ve bir tarih ile bitiyor: “3 Ekim’de OneDrive için neler olacak görelim”.

Microsoft, OneDrive için hayli değerli adımlar atabilir

3 Ekim tarihi, tahminen de 3-5 Ekim ortasında Las Vegas‘ta gerçekleştirilecek olan Microsoft’un Power Platform konferansını işaret ediyor. Bilhassa son vakitlerde OneDrive güncellemeleri hakkında pek bir bilgi gelmezken, Microsoft’un yeni projelerine bakacak olursak – Microsoft 365 Copilot ve Windows Copilot üzere – OneDrive’ın yapay zeka ile desteklenen bir özelliği olabileceğini düşünebiliriz.

Bir başka değerli gelişme ise Xbox ile ilgili. Microsoft, Xbox Insider kullanıcılarına oyun kliplerini ve ekran imgelerini otomatik olarak OneDrive’a yüklemelerine imkan tanıyan bir özelliği test etme bahtı verdi. Bu özellik, yakın bir vakitte tüm Xbox kullanıcıları için faal olacak üzere görünüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar